Newsletter

Zdrowie i styl życia

Kujawsko-Pomorskie: 30 lat w służbie cierpiącym

13.09.2023, 07:15aktualizacja: 13.09.2023, 07:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jubileusz Hospicjum Jana Pawła II, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Jubileusz Hospicjum Jana Pawła II, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Marszałek Piotr Całbecki i radna województwa Katarzyna Lubańska uczestniczyli w piątkowych (8 września) obchodach jubileuszowych toruńskiego Hospicjum im. Jana Pawła II. Ta zasłużona placówka, prowadzona przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Toruniu, pełni służbę od 30 lat.

Zespół hospicjum tworzą lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze specjalizujący się w medycynie paliatywnej, psychologowie kliniczni, psychoonkolodzy, fizjoterapeuci i opiekunowie medyczni. Pomoc – w ramach hospicjum stacjonarnego, hospicjum domowego i poradni medycyny paliatywnej – świadczona jest nieodpłatnie.

Od dwóch lat placówka funkcjonuje w nowoczesnym dwukondygnacyjnym budynku oddanym do użytku w 2021 roku. W segmencie stacjonarnym dysponuje 24 łóżkami w klimatyzowanych salach jedno- i dwuosobowych.

Załącznikiem do życzeń i gratulacji od marszałka Piotra Całbeckiego był pamiątkowy medal z okazji Roku Mikołaja Kopernika.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.09.2023, 07:15
Źródło informacji Kujawsko-Pomorskie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii