Newsletter

Zdrowie i styl życia

Legnica: Dołącz do banku dawców szpiku

11.10.2023, 20:27aktualizacja: 11.10.2023, 20:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica
14 i 21 października w Legnicy Fundacja DKMS zachęca do rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Akcja organizowana jest dla 33-letniego Darka. Mężczyzna prowadził normalne życie do czasu kiedy dowiedział się, że został dotknięty ostrą białaczką szpikową.

Wkrótce po diagnozie rozpoczął chemioterapię. Jednak aby w pełni wyzdrowieć, potrzebuje znaleźć genetycznego bliźniaka, dawcę komórek macierzystych.

Fundacja DKMS i Miasto Legnica razem z rodziną Darka zachęcają każdego do przystąpienia do banku dawców szpiku. Krzysztof Dukszkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy, który jest sam dawcą w bazie DKMS od trzech lat, podkreśla wagę tej decyzji i zachęca innych do podobnego kroku. Podczas spotkania Paula Lewandowska, mieszkanka Legnicy, podzieliła się swoim doświadczeniem jako dawczyni szpiku. Podkreśliła, że procedura była bezbolesna, a sama rejestracja i proces donacji były relatywnie szybkie i proste.

Jeśli chciałbyś pomóc Darkowi i innym chorym na nowotwory krwi, oto terminy i miejsca rejestracji:

14 października 2023 r., sobota
godz. 10:30 – 20:00
Galeria Piastów w Legnicy

15 października 2023 r., niedziela
godz. 10:00 – 19:00
Jawor

21 października 2023 r., sobota
godz. 10:00 – 20:00
Hipermarket Auchan

Czas jest teraz najważniejszy, aby znaleźć genetycznego bliźniaka dla Darka i innych pacjentów potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych. Przyłącz się do walki o życie Darka i innych pacjentów, dołączając do banku dawców szpiku. Twoje wsparcie może uratować życie Darka i innych pacjentów. Dołącz do walki i zostań dawcą szpiku!

Fundacja DKMS działa od 2008 roku i ma na celu znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Przyłączając się do banku dawców szpiku, możesz być czyimś bohaterem i dać komuś drugą szansę na życie. Jeśli wahasz się, czy możesz zostać dawcą, pamiętaj, że istnieją dwie metody pobrania szpiku do przeszczepienia: pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej (często stosowane) i pobranie szpiku z talerza kości biodrowej w znieczuleniu ogólnym (rzadziej stosowane).

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 11.10.2023, 20:27
Źródło informacji UM Legnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii