Newsletter

Zdrowie i styl życia

Legnica: Sprzęt od WOŚP trafił do legnickiego przedszkola

07.09.2023, 16:27aktualizacja: 07.09.2023, 16:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica
Do Miejskiego Przedszkola Specjalnego Nr 6 dla Dzieci Słabowidzących w Legnicy dotarł długo oczekiwany synoptofor. Aparat placówka otrzymała od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach akcji dedykowanej dziecięcej okulistyce w 2022 roku. Ten nowoczesny sprzęt okulistyczny przeznaczony jest do diagnozowania i leczenia zeza oraz obuocznego widzenia.

- Będzie służył naszym wychowankom w codziennej rehabilitacji wzroku, mającej na celu usprawnianie prawidłowego widzenia – powiedziała Dorota Multan, dyrektor Miejskiego Przedszkola Specjalnego Nr 6 dla Dzieci Słabowidzących w Legnicy.

Koordynatorem przedsięwzięcia była nauczycielka Joanna Masojć.

Miejskie Przedszkole Specjalne Nr 6 dla Dzieci Słabowidzących w Legnicy mieści się w Legnicy na ulicy Andromedy 14. Jest to jedyna tego typu placówka na Dolnym Śląsku i jedna z nielicznych na terenie kraju. Przedszkole jest jednostką budżetową prowadzoną przez Legnicę. Przedszkole zapewnia bezpłatne ćwiczenia ortoptyczno-pleoptyczne oraz bezpłatną opiekę okulisty i ortoptystki. Placówka przeznaczona jest dla dzieci z wadami widzenia, a w szczególności dla dzieci słabowidzących, w tym z zezem. Przedszkole realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.09.2023, 16:27
Źródło informacji UM Legnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii