Newsletter

Zdrowie i styl życia

LOTOS ePuchar Polski – ruszają esportowe rozgrywki dla klubów piłkarskich

29.11.2021, 14:59aktualizacja: 29.11.2021, 15:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PZPN (1)
PZPN (1)
Polski Związek Piłki Nożnej ma przyjemność ogłosić organizację LOTOS ePucharu Polski – drugiego sezonu esportowych rozgrywek dla klubów piłkarskich. W dwóch turniejach w grach FIFA 22 oraz eFootball PES 2021 będą mogły wziąć udział wszystkie kluby piłkarskie w Polsce - nawet z najniższych klas rozgrywkowych. Uczestnicy turnieju będą walczyli o awans na turniej finałowy LOTOS ePucharu Polski, podczas którego do wygrania będą nagrody o wartości 22 000 złotych.

Rozgrywki o LOTOS ePuchar Polski to równoległa rywalizacja w dwóch piłkarskich grach - FIFA 22 oraz eFootball PES 2021. Rywalizujące kluby mogą podjąć wyzwanie w jednej lub obu grach, a sam turniej dedykowany jest wszystkim drużynom piłkarskim w Polsce, począwszy od Ekstraklasy po najniższe klasy rozgrywkowe. Do wzięcia udziału organizatorzy zapraszają również drużyny z Centralnej Ligi Juniorów, lig kobiecych, futsalu, beach soccera, a także szkoły i akademie piłkarskie. W zeszłym sezonie w rozgrywkach Pucharu Polski na wirtualnych arenach wzięło udział ponad 150 klubów piłkarskich.

W celu promocji aspektu drużynowego zespoły ponownie będą składały się z dwóch zawodników, a w rozgrywkach zagrają wyłącznie gracze bezpośrednio wskazani przez klub. Udział w LOTOS ePucharze Polski to szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności wśród społeczności esportowej, a w przypadku dobrych wyników, powód do dumy dla kibiców. Zwycięzcy rozgrywek online zostaną zaproszeni do udziału w turnieju finałowym, podczas którego powalczą o karty paliwowe LOTOS o łącznej wartości 22 000 złotych.

Turniej FIFA 22 odbędzie się w trybie FIFA Ultimate Team korzystając wyłącznie z polskich kart, a pojedynki będą rozgrywane zarówno w formacie indywidualnym 1v1, jak i drużynowym 2v2. Turniej PES 2021 odbędzie się w trybie drużynowym 2v2, korzystając wyłącznie z reprezentacji Polski. Drużyny zostaną rozlosowane do drabinek pucharowych, a pojedynki będą odbywały się w systemie dwumeczu.

Rozgrywki ePucharu Polski zostaną rozegrane w trzech etapach:

  • Kwalifikacje Online to pierwszy etap internetowy przeznaczony dla klubów ze wszystkich lig i klas rozgrywkowych w Polsce, w którym kluby zostaną podzielone na 4 regionalne drabinki pucharowe;
  • Play-offs Online to drugi etap internetowy, w którym najlepsze zespoły z całego kraju zmierzą się o awans na turniej finałowy w drabince podwójnej eliminacji;
  • Etap finałowy to trzeci etap rozgrywek, który będzie rozgrywany na żywo z transmisją do internetu.

Najważniejsze daty:

  • 05.12.2021r. (do 12:00) – termin zgłoszeń dla klubów chcących wziąć udział w rozgrywkach;
  • 06-07.12.2021r. – 1. etap LOTOS ePucharu Polski – Kwalifikacje Online;
  • 13-14.12.2021r. – 2. etap LOTOS ePucharu Polski – Play-offs Online;
  • 18-19.12.2021r. – 3. etap LOTOS ePucharu Polski – Turniej Finałowy Offline.

PZPN eFutbol to projekt wspierający rozwój piłki nożnej i utrzymujący zainteresowanie tą dyscypliną wśród fanów gier komputerowych i konsolowych. W gry piłkarskie z serii FIFA oraz PES grają codziennie tysiące młodych ludzi w Polsce, których organizatorzy zapraszają do aktywności fizycznej i tworzenia społeczności piłkarskiej w naszym kraju. Więcej szczegółów dotyczących rozgrywek, zapisów można znaleźć na kanałach Łączy nas eFutbol w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter), a także na portalu LaczyNasPilka.pl.

Źródło informacji: PZPN

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.11.2021, 14:59
Źródło informacji PZPN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ