Newsletter

Zdrowie i styl życia

MF/KAS: Wielkopolska KAS przekazała 2,5 tys. litrów alkoholu do walki z koronawirusem (komunikat)

22.04.2020, 09:32aktualizacja: 22.04.2020, 09:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MF/KAS informuje:

Wielkopolska KAS przekazała 2,5 tys. litrów alkoholu do walki z koronawirusem.

- Wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przekazała kolejną partię zatrzymanych wyrobów alkoholowych do walki z COVID-19.

- Prawie 2,5 tys. litrów alkoholu trafiło dziś do 6 instytucji z woj. wielkopolskiego i pomorskiego.

21 kwietnia 2020 r. wielkopolska KAS przekazała kolejną partię alkoholu na potrzeby walki z koronawirusem. Do 6 podmiotów trafiło prawie 2,5 tys. litrów wyrobów alkoholowych, które zostaną wykorzystane do przygotowania środków do dezynfekcji.

Alkohol pochodzący z nielegalnego obrotu przekazaliśmy:

- Uniwersytetowi Medycznemu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,

- Domowi Pomocy Społecznej przy ul. Ugory w Poznaniu,

- Zakładowi Opieki Zdrowotnej MEDPHARMA ze Starogardu Gdańskiego,

- Ginekologiczno-Położniczemu Szpitalowi Klinicznemu z ul. Polnej w Poznaniu,

- Centrum Medycznemu HCP - Szpitalowi im. Św. Jana Pawła II w Poznaniu,

- SP ZOZ w Obornikach.

Od początku trwania epidemii wielkopolska KAS przekazała na walkę z koronawirusem ponad 10,1 tys. litrów alkoholu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ sic/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.04.2020, 09:32
Źródło informacji MF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ