Newsletter

Zdrowie i styl życia

NeuroAiD - nowoczesna terapia oparta na medycynie tradycyjnej zwiększa szanse powrotu do zdrowia pacjentów po udarze

05.07.2013, 11:38aktualizacja: 05.07.2013, 11:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SINGAPUR, 4 lipca 2013 r. /PRNewswire/ - Według badań opublikowanych w czasopiśmie Stroke, NeuroAiD, nowy lek oparty na medycynie tradycyjnej, daje pozytywne wyniki w leczeniu udaru niedokrwiennego mózgu. 

Badanie CHIMES to międzynarodowe, akademickie badanie kliniczne z podwójnie ślepą próbą kontrolowaną placebo, w którym uczestniczyło 1 100 pacjentów po udarze niedokrwiennym o średnim nasileniu. Pacjenci byli rekrutowani w kilku krajach do 72 godzin od wystąpienia udaru. Terapia i monitorowanie pacjentów trwało 3 miesiące. Badanie ujawniło, że u pacjentów, którym podawano NeuroAiD w ostrej fazie udaru, szanse powrotu do samodzielnego funkcjonowania i wykonywania codziennych czynności po upływie okresu trzech miesięcy wzrosły o 11%. Lek był jeszcze skuteczniejszy, kiedy NeuroAiD podano po 48 godzinach od wystąpienia udaru - wtedy szanse wzrosły aż o 39%.

Uzyskany iloraz szans był najwyższy ze wszystkich przeprowadzonych w ostatnim czasie badań klinicznych z użyciem leków neuroprotekcyjnych. Badanie potwierdziło również znakomity profil bezpieczeństwa NeuroAiD. Osoby po przebytym udarze, którym podawano NeuroAiD, rzadziej doświadczały działań niepożądanych, niż osoby w grupie kontrolnej. Dalsze badania najprawdopodobniej skupią się na korzyściach płynących z dłuższego stosowania leku.

Prof. Christopher Chen, neurolog z Narodowego Uniwersytetu Singapuru oraz główny badacz w ramach projektu CHIMES, uznał wyniki za bardzo obiecujące i stwierdził, że skuteczność leku może znacząco przyspieszyć powrót osoby po udarze mózgu do "normalnego" życia. "Sądzę, że bardzo wyraźnym wnioskiem z badania jest to, że NeuroAiD jest bezpieczny dla pacjentów po ostrym udarze. Wcześniejsza metaanaliza sugerowała, że NeuroAiD charakteryzuje się skutecznością i bezpieczeństwem w fazie przewlekłej udaru. Teraz badanie CHIMES dostarczyło nam o wiele bardziej wiarygodnych danych na temat bezpieczeństwa i efektywności NeuroAiD rownież w przypadku ostrej fazy udaru. Myślę, że wyniki CHIMES to kolejny ważny krok do potwierdzenia powszechnej opinii o skuteczności NeuroAiD" - powiedział prof. Chen.

Co roku 20 milionów osób cierpi z powodu niszczycielskich skutków udaru. Paradoksalnie, dostępnych jest tylko kilka ustalonych metod leczenia. W efekcie rośnie zapotrzebowanie na powszechnie dostępne i bezpieczne leki o wielokierunkowym mechanizmie działania, które pozwolą większej liczbie pacjentów na szybki i skuteczny powrót do zdrowia po udarze. To właśnie w odpowiedzi na to zapotrzebowanie singapurska firma farmaceutyczna Moleac opracowała NeuroAiD.

Źródło: Moleac

KONTAKT:

Kasia Kaminska

tel. kom. +48 604 856 131

e-mail: kasia.kaminska@moleac.com

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.07.2013, 11:38
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii