Newsletter

Zdrowie i styl życia

The Ocean Race: wystartował szósty etap wyścigu z Aarhus do Hagi. Polski WindWhisper celuje w zwycięstwo

09.06.2023, 11:18aktualizacja: 09.06.2023, 11:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

WindWhisper Racing Team (1)
WindWhisper Racing Team (1)
Po 138 dniach jachty klasy VO65 wracają na trasę legendarnych regat The Ocean Race. Wśród nich jest polski WindWhisper, którego załoga liczy na podtrzymanie zwycięskiej passy.

W czwartek, 8 czerwca, w duńskim Aarhus rozpoczął się szósty etap The Ocean Race. Licząca pięć jachtów flota klasy VO65 ma do pokonania 800-milowy odcinek z metą w Hadze. Po zwycięstwie w niedzielnym wyścigu portowym, będącym ostatnim sprawdzianem przed rywalizacją na morzu, nastroje w polskiej ekipie były znakomite.

„Łódź jest świetnie przygotowana, mamy w załodze bardzo dobrych żeglarzy, przez ostatnie dni intensywnie trenowaliśmy i wszyscy już nie możemy się doczekać startu” - mówił Pablo Arrarte, skipper WindWhisper Racing Team.

Debiutująca w polskiej załodze Nowozelandka Gemma Jones nastawiała się na ciężką przeprawę:

„Przed nami szósty etap The Ocean Race. Czego się po nim spodziewamy? Mimo że to tylko trzy dni ścigania, to może być bardzo trudno, bo wszyscy będą dawać z siebie wszystko, aż do granic możliwości. Spodziewamy się bardzo małej ilości snu i wielu manewrów. Niezależnie od tego, co czeka na nas na trasie między Aarhus a Hagą, na pewno damy z siebie wszystko! Trzymajcie za nas kciuki!” - apelowała Gemma Jones, która w 2016 roku reprezentowała swój kraj na Igrzyskach w Rio de Janeiro.

Niestety, na debiut w The Ocean Race dłużej poczeka Kinga Łoboda. Gdańszczance przytrafiła się kontuzja. Jej miejsce na pokładzie zajęła rutynowana Liz Wardley. Smak pełnomorskiego ścigania poznał za to Szymon Cierzan:

„Nastawienie przed wyścigiem jest oczywiście bojowe. Dla mnie to niezwykła szansa, aby spełnić swoje marzenie i wystartować w The Ocean Race. Postaram się pokazać z jak najlepszej strony!” - deklarował młody żeglarz.

Nawigator WindWhisper Racing Team Aksel Magdahl ma w głowie plan na regaty.

„Rozpoczynający się dzisiaj etap z Aarhus do Hagi zapowiada się niezwykle interesująco. Słaby wiatr, którego spodziewamy się przez 18 godzin od startu, wymusi wiele zmian żagli. Do tego wiele wyzwań nawigacyjnych, od zmiennych warunków meteorologicznych przez pojawiające się na trasie farmy wiatrowe. Mamy nadzieję zameldować się w Hadze w niedzielę wczesnym popołudniem” - mówił Magdahl.

WindWhisper w swojej klasie rywalizuje z czterema innymi ekipami: duńskim Trifork/Mirpuri Foundation, holenderskim Team JAJO, meksykańskim Viva Mexico oraz austriacko-włoskim zespołem Austrian Ocean Racing - powered by Team Genova. W tej chwili największym konkurentem do ostatecznego triumfu wydają się Holendrzy, w których składzie jest m.in. Polka Maja Micińska. Ciekawym będzie także pojedynek z Duńczykami z Bouwe Bekkingiem na pokładzie. Puchar The Ocean Race VO65 Sprint Cup zdobędzie najlepsza załoga po trzech etapach: Alicante - Mindelo, Aarhus - Haga, Haga - Genua.

Na pokładzie WindWhisper w szóstym etapie The Ocean Race żeglują:

Pablo Arrarte – skipper

Daryl Wislang

Gemma Jones

Aksel Magdahl – nawigator

Liz Wardley

Arianne van de Loosdrecht

Szymon Cierzan

Kacper Gwóźdź

Mateusz Gwóźdź

Thomas Rouxel

Marcin Sutkowski

Tomasz Piotrowski - reporter pokładowy

Klasyfikacja The Ocean Race VO65 Sprint Cup po pierwszym etapie przedstawia się następująco:

1. WindWhisper Racing Team (Polska) - 6 punktów;

2. Team JAJO (Niderlandy) - 5 punktów;

3. Austrian Ocean Racing powered by Team Genova (Austria) - 4 punkty;

4. Viva México (Meksyk) - 2 punkty;

5. Trifork - Mirpuri Foundation Racing Team (Dania) - 0 punktów;

6. Ambersail 2 (Litwa) - wycofał się z regat.

Czwartkowy start oraz relacje z regat można oglądać na antenie telewizji Eurosport oraz na stronie organizatora: www.theoceanrace.com.

Polski jacht w rywalizacji w prestiżowych regatach The Ocean Race wspierają sponsorzy: CISE, Bumech SA, WindWhisper, AWL Grip oraz Helly Hansen.

Facebook: www.facebook.com/WindWhisperRacingTeam

Instagram: www.instagram.com/TeamWindWhisper

Strona internetowa: www.teamwindwhisper.com

Źródło informacji: WindWhisper Racing Team

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.06.2023, 11:18
Źródło informacji WindWhisper Racing Team
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii