Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- To na razie projekt, ale już wkrótce przy ulicy Rataja powstanie pierwszy sad edukacyjny w Ostrowie Wielkopolskim. Na 1000 m² posadzone zostaną drzewa owocowe (w tym jabłonie - jabłko w herbie naszego miasta zobowiązuje), hortensje, lawenda, tulipany, piwonie, liliowce, szałwia i wiele innych roślin, które będą umilać Wam czas spędzany w ostrowskim sadzie. Wiele z nich - mam ogromną nadzieję - posadzimy wspólnie jesienią tego roku. Chcemy jednak, by sad miał nie tylko wymiar rekreacyjny, ale i edukacyjny. Właśnie dlatego posadzone rośliny otrzymają tabliczki informującą o tym, co rośnie w danym miejscu. Na ostatniej sesji, zaproponowałam tę inwestycję radnym miejskim, a ci jednogłośnie ją przyjęli. Na realizację tego zadania chcemy przeznaczyć 130 tys. złotych - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Dzięki realizacji zadania zagospodarowany zostanie, nieużytkowany do tej pory, teren przy istniejącym już Klubie Seniora, a także w bezpośrednim sąsiedztwie z placem zabaw i siłownią zewnętrzną. Wymierną korzyścią będą nie tylko walory estetyczne i rekreacyjne, ale również edukacja ekologiczna i kontakt mieszkańców z przyrodą. Układ ścieżek poprowadzony zostanie między drzewami owocowymi w celu możliwości lepszego poznania cyklu rozwojowego drzew oraz możliwość obserwowania zmienności poszczególnych gatunków podczas różnych pór roku. Dodatkowo postawione zostaną tablice informujące o gatunkach, posadzonych w sadzie, roślin.
- Dzięki prezydent Beacie Klimek udało się zrealizować to, czego wcześniej nie można było - w ciągu ostatnich 4 lat powstał plac zabaw, siłownia zewnętrzna, a nieużytkowany budynek został zaadaptowany na potrzeby Klubu Seniora, a teraz powstanie sad edukacyjny. Co ważne, z powstałej infrastruktury korzystają nie tylko mieszkańcy Zacisza Zębców, ale również mieszkańcy innych osiedli - podkreśla radna miejska Elżbieta Grochowska.
Wszystkie podziały ogrodu zostały poprowadzone prostą geometryczną linią nadając nowoczesny charakter ogrodu. Uzupełnieniem roślinności sadu przy ulicy Rataja będą elementy małej architektury - ławki, by łatwiej było wypoczywać mieszkańcom i kosze na odpady, by dbanie o środowisko było prostsze.
- Sad edukacyjny to efekt oddolnej inicjatywy mieszkańców Osiedla Zacisze Zębców. Mam nadzieję, że ta przestrzeń pełna jabłoni i jabłek, stanie się kolejnym ważnym miejscem na mapie Ostrowa Wielkopolskiego, ale przede wszystkim miejscem, które znajdzie się na liście Waszych ulubionych zakątków - dodaje prezydent Beata Klimek.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 09.09.2021, 21:59 |
| Źródło informacji | Ostrów Wielkopolski |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Ministerstwo zdrowia i producenci leków będą rozmawiać o zwiększeniu krajowej produkcji farmaceutyków
Resort zdrowia zapowiedział podczas XI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach, że rozpocznie rozmowy z krajowymi producentami leków o zwiększeniu w Polsce produkcji najbardziej potrzebnych medykamentów. Według Krzysztofa Kopcia, prezesa Krajowych Producentów Leków, zwiększenie produkcji leków w Polsce jest kluczowe dla bezpieczeństwa pacjentów.- 17.03.2026, 10:47
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Krajowi Producenci Leków - PZPPF
-
Image
Eksperci XI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych: za dezinformację zdrowotną pacjenci płacą zdrowiem lub życiem, a państwo traci miliardy
Dezinformacja w obszarze zdrowia przestaje być tylko problemem mediów społecznościowych, ale też wpływa na decyzje pacjentów, zwiększa koszty systemu ochrony zdrowia i podważa zaufanie do instytucji publicznych - wskazali eksperci uczestniczący w XI Kongresie Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach. Dodali, że do walki z dezinformacją potrzeba narzędzi prawnych i edukacji dostosowanej formą do wszystkich grup odbiorców.- 17.03.2026, 07:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ