Newsletter

Zdrowie i styl życia

Ostrowiec Świętokrzyski: Nauczyciele poddali się badaniu na koronawirusa

11.01.2021, 21:35aktualizacja: 11.01.2021, 21:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Zgodnie z listami zgłoszonymi przez dyrektorów szkół 11 stycznia, ponad 600 osób – nauczycieli klas I – III i szkół specjalnych oraz pracowników administracyjnych z powiatu ostrowieckiego poddało się badaniu na obecność koronawirusa.

Pracownicy ostrowieckich szkół zostali przebadani w PSP nr 14, a pozostałych gmin powiatu w Bursie Szkolnej i w ZSP w Szewnie. Badania były bezpłatne i dobrowolne. Jako pierwsza badaniu poddała się dyrektor PSP 14 Katarzyna Goworek.

- W okresie pandemii bardzo ważna jest współpraca pomiędzy rożnymi instytucjami i na wielu poziomach - mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Nie spodziewałem się tak dużego odzewu ze strony nauczycieli. Cieszę się, że tak duża liczba osób zdecydowała się wziąć udział w testach przesiewowych, i w sposób odpowiedzialny przygotować się do zapowiadanego wstępnie powrotu do szkól klas I - III. Do kontroli zorganizowanej w PSP 14 zgłosili się nauczyciele oraz personel techniczny z ośmiu szkół podstawowych naszego miasta. Z utęsknieniem na powrót do szkoły czekają dzieci, nauczyciele i rodzice. Długotrwała absencja i brak kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami nie wpływa dobrze na uczniów.

– Dyrektorzy zarówno placówek publicznych, jak i niepublicznych, zgłosili nauczycieli, obsługę administracyjną, kierownictwo, personel sekretariatów, personel pomocniczy i odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, pracowników sprzątających, konserwatorów, kierowców zapewniających dowóz dzieci mówi Wioletta Adamczyk- Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu. - Badania przesiewowe nauczycieli mają zagwarantować bezpieczeństwo zarówno personelowi, jak i uczniom oraz pomóc w bezpiecznym powrocie dzieci do szkół.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Data publikacji 11.01.2021, 21:35
Źródło informacji Ostrowiec Świętokrzyski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ