Newsletter

Zdrowie i styl życia

Ostrowiec Świętokrzyski: Trasy pumptrack są już otwarte

10.08.2023, 10:43aktualizacja: 10.08.2023, 10:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Już teraz mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mogą korzystać z trzyczęściowego toru rowerowego typu pumptrack i skateplazy na osiedlu Pułanki. Ukończenie inwestycji odbyło się przed zakładanym czasem i jeszcze w sierpniu miłośnicy rowerów oraz rolek i deskorolek korzystają z super zabawy, jaką daje ta nowopowstała inwestycja.

Każda z tras przeznaczona jest dla odmiennych grup wiekowych oraz reprezentuje inny poziom trudności. Pierwszy tor powstał z myślą o dzieciach w wieku 3-7 lat. Kolejna trasa o większym poziomie trudności sprosta wymaganiom zaawansowanych użytkowników a ostatnia, trzecia nitka łączy w sobie cechy uniwersalne.

Obok wymienionych atrakcji funkcjonuje również skateplaza, czyli obszar z wyprofilowanymi przeszkodami dla jeżdżących na deskorolkach, rolkach i hulajnogach. Tutaj również znajdują się miejsca siedzące, ławki, stojaki na rowery. Kompleks ma w sobie dwa urządzenia zabawowe dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Nie jest to ostatnie słowo samorządu miejskiego wobec miłośników dwóch kółek. Wiceprezydent Artur Łakomiec poinformował, że w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzone są badania natężenia ruchu rowerowego na istniejącym układzie komunikacyjnym miasta. Odbędą się również konsultacje społeczne z udziałem społeczności lokalnej, a zwłaszcza z użytkownikami tras rowerowych, środowiskami zrzeszającymi rowerzystów i członkami stowarzyszeń. Dzięki temu możliwe będzie opracowanie koncepcji rozwoju układu ścieżek rowerowych na terenie miasta.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 10.08.2023, 10:43
Źródło informacji Ostrowiec Świętokrzyski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii