Newsletter

Zdrowie i styl życia

Ostrowiec Świętokrzyski: V Gala Sportu Zespołu Szkół Specjalnych Klubu Sportowego „Rywal”

04.05.2022, 23:29aktualizacja: 04.05.2022, 23:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Ostrowiecki Browar Kultury gościł uczestników V Gali Sportu Zespołu Szkół Specjalnych Klubu Sportowego „Rywal”, która odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosława Górczyńskiego oraz Starosty Powiatu Ostrowieckiego, Marzeny Dębniak.

W jej trakcie poznano najaktywniejszych zawodników wybranych przez członków klubu. Z tego grona uczniowie placówki wskazali najlepszego sportowca 2021 roku.

W imieniu Prezydenta Miasta, udział w gali wzięła Wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Marta Woźnicka – Kuzdak.

– W dobie rozrywek multimedialnych i zanikania dobrych nawyków zdrowotnych każda promocja sportu jest okazją dla młodzieży do zapoznania się z aktywnymi formami spędzania wolnego czasu. Państwa inicjatywa jest także dużym wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami. Udział w imprezie buduje pewność siebie oraz wzbogaca ich życie o nowe umiejętności.

Gala sportowa, której jesteście Państwo organizatorami pokazuje też radość płynącą z samego uczestnictwa w aktywności fizycznej. Wsparcie drużyny i sprawiedliwe zasady gry mają wychowawczy wpływ na zachowanie podopiecznych w życiu codziennym.

Życzę Państwu, by ta inicjatywa na stałe wpisała się w kulturę sportową Ostrowca Świętokrzyskiego. Pragnę życzyć również Państwu, by dzisiejsze spotkanie do końca obfitowało w radosne emocje – życzyła organizatorom oraz uczestnikom w imieniu Prezydenta Miasta, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta.

Wśród nagród, uczestnicy dostali również upominki ufundowane przez Prezydenta Miasta.

Na pełnej emocji i wzruszeń uroczystości rozstrzygnięto plebiscyt Sportowiec Roku 2021 w trzech kategoriach. Po otwierającym galę występie Martyny Seremak przystąpiono do nagradzania sportowców.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii przedstawiają się następująco:

Aktywni Sportowo 2021 – Martyna Seremak

Zawodniczka Roku 2021 – Wiktoria Kisiel

Zawodnik Roku 2021 – Dominik Nowak

Przyznano również nagrodę specjalną dla Krzysztofa Swata, zawodnika wykazującego największą aktywność sportową, reprezentującego klub na zawodach o randze regionalnej i ogólnopolskiej.

Galę zakończyła wspólna piosenka Queen „We are the champions”, którą przygotowali trenerzy, wolontariusze oraz przyjaciele Klubu Sportowego „Rywal”.

Organizatorami plebiscytu byli: Klub Olimpiad Specjalnych Rywal, Olimpiady Specjalne Polska - Świętokrzyskie, Stowarzyszenie na Rzecz Uczniów i Wychowanków ZSS Źródło oraz Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Współorganizatorem było Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W wydarzeniu uczestniczyli również: Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego Andrzej Jabłoński, Członkowie Zarządu Powiatu Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec oraz Radny Rady Powiatu Robert Rogala.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.05.2022, 23:29
Źródło informacji Ostrowiec Świętokrzyski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.