Newsletter

Zdrowie i styl życia

Pazura: staram się informować o tym, gdzie można się dowiedzieć prawdy o szczepionkach

13.03.2021, 11:50aktualizacja: 13.03.2021, 19:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
„Czuję się bardzo wyróżniony, że to mnie poproszono, bym informował opinię publiczną o konieczności szczepień. Nie namawiam, nie agituję, po prostu daję przykład i staram się mówić o tym, gdzie można się dowiedzieć prawdy o szczepieniach i szczepionkach” – powiedział PAP aktor Cezary Pazura, ambasador akcji #Szczepimysię.

Pazura był gościem Anny Gwozdowskiej i Wiktora Świetlika podczas #FakeHunter Challenge/Szczepienia. Aktor znany jest z licznych ról filmowych i teatralnych, m.in. Jerzego Kilera w „Kilerze”, podporucznika Waldemara Morawca w „Psach” czy roli tytułowej w serialu „Przypadki Cezarego P”.

Przyznał, że ostatni rok dał się wszystkim we znaki, aktorom też.

„Nie mogę się odnaleźć bez kontaktu z widzem, pracujemy przez ekran. A my aktorzy jesteśmy takimi zwierzętami, że tym kontaktem się żywimy. To jest nasz chleb powszedni. To jest nasza rutyna i tej rutyny najbardziej mi brakowało przez ten rok” – mówił Pazura.

Jednocześnie aktor wyraził nadzieję, że wkrótce powrócą normalne, regularne kontakty z widzem.

„Jesteśmy zwierzętami stadnymi. Latem, kiedy wyjeżdżamy na wakacje, tylko nieliczni szukają ciszy, przyrody, odosobnienia. Plaże nad Bałtykiem są pełne ludzi, którzy chcą się razem bawić, wzruszać. Stąd taka dominacja kina i teatru w rozrywkach masowych. Wolałabym, żebyśmy nie byli tylko skazani na internet, na porozumiewanie się przez szkło - na odległość” – mówił Pazura.  

Powrót do normalności mają zapewnić sczepienia.

„Czuję się bardzo wyróżniony, że to mnie poproszono bym informował opinię publiczną o konieczności szczepień. Nie namawiam, nie agituję, po prostu daję przykład i staram się mówić o tym, gdzie można się dowiedzieć prawdy o szczepieniach i szczepionkach” – powiedział Pazura.

Przyznał jednocześnie, że na samym początku, zanim pojawiły się szczepionki i pierwsze osoby zaszczepione, nawet i w jego środowisku zdarzały się opinie nieufne wobec tego typu rozwiązań. Ale teraz wszyscy chcą się szczepić.  

„Pamiętam, że pierwsza fala koronawirusa przebiegała w dziwny sposób, przynajmniej dla mnie. Kogo nie pytałem >>Ty znasz kogoś, kto jest chory?<<, dostawałem odpowiedź: >>Nie, tylko z telewizji się dowiaduje<<. Druga fala spowodowała, że mnóstwo moich znajomych zaczęło na koronawirusa chorować – opowiadał Pazura. Bliskość Covid-19 stałą się realna. -Jak masz wśród bliskich kogoś, kto dotknął tej choroby, przeszedł ją, a nie daj Boże nie przeżył – a mamy takich kolegów, wspaniałych aktorów, którzy odeszli przez koronawirusa, to wiesz, że to dotyczy każdego” – stwierdził aktor.

W takiej sytuacji wiadomo już, że to szczepionka jest najlepszym rozwiązaniem.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 13.03.2021, 11:50
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ