Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Carolina Medical Center to słynna klinika medycyny sportowej, należąca do Grupy LUX MED. W listopadzie w Gdańsku uruchomiony został pierwszy pozawarszawski oddział kliniki.
„Uruchamiając placówkę w Gdańsku otwieramy się na pacjentów z Trójmiasta, Polski północnej, a także polskich i zagranicznych turystów tłumnie odwiedzających województwo pomorskie” – mówi Izabella Murawska, prezes Carolina Medical Center. Jak podkreśla, jest to obecnie jedna z największych i najnowocześniejszych klinik ortopedycznych w Europie, w której co roku przeprowadza się blisko 2 tys. różnego rodzaju specjalistycznych operacji narządu ruchu.
Oprócz nowo otwartej kliniki, LUX MED – czyli największa sieć prywatnych placówek medycznych w Polsce – ma już w Trójmieście osiem własnych centrów medycznych.
„Nasz główny cel to otoczyć pacjentów opieką jak najbardziej kompleksową. Stąd w 2013 r. Grupa LUX MED przejęła Carolina Medical Center i rozszerzyła swoje kompetencje o część ortopedyczną. Teraz ruszamy z ortopedią w Gdańsku, ale na tym nie koniec” – podkreśla Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.
Carolina Medical Center może się poszczycić m.in. tym, że jest jednym z dwóch ośrodków w Polsce (i tylko kilkunastu na świecie), które posiadają elitarny certyfikat „Medical Centre of Excellence” przyznawany przez Międzynarodową Federację Piłkarską (FIFA).
Ponadto, od wielu już lat Carolina Medical Center wraz z całą Grupą LUX MED jest oficjalnym partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i wielu innych organizacji sportu zawodowego. W efekcie, wśród pacjentów kliniki nie brakuje ludzi z pierwszych stron gazet – znanych i utytułowanych sportowców.
Ale ponieważ moda na sport zatacza w Polsce coraz szersze kręgi (z badań opinii wynika, że uprawia go już 2/3 Polaków), to coraz większy odsetek pacjentów tej specjalistycznej kliniki stanowią sportowcy amatorzy.
„O tym, jakie są najbardziej kontuzjogenne dyscypliny sportu w Polsce, decyduje pora roku. W zimie są to narty, ale w skali całego roku numerem jeden jest raczej piłka nożna” – mówi Łukasz Luboiński, doświadczony ortopeda, ordynator Oddziału Ortopedii, Traumatologii i Medycyny Sportowej Carolina Medical Center w Warszawie. Inne popularne i uprawiane na masową skalę dyscypliny sportu, które „generują” dużą liczbę pacjentów ortopedycznych, to: koszykówka, siatkówka i jazda na rowerze.
„Warto w tym miejscu wspomnieć także o pewnym nowym, niepokojącym zjawisku, choć niekoniecznie sportowym. Otóż ostatnio obserwujemy dramatyczny wzrost liczby urazów i kontuzji spowodowanych jazdą na hulajnogach elektrycznych” – alarmuje Łukasz Luboiński.
Według niego, najczęściej występujące urazy we wszystkich aktywnościach sportowych to: uraz skrętny stawu kolanowego, zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i urazy skrętne stawu skokowego.
Jednym z najbardziej znanych byłych pacjentów Carolina Medical Center jest Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, który pod koniec ubiegłego roku miał wypadek, skutkujący pęknięciem obojczyka aż w trzech miejscach.
„Przez 20 lat byłem wyczynowym sportowcem i zawsze było tak, że umykałem jakimś poważniejszym kontuzjom. Było to głównie spowodowane tym, że miałem dobre wsparcie medyczne ze strony fizjoterapeutów - ludzi, którzy na bieżąco dbali o mój stan zdrowia, monitorowali go i zapobiegali - wspomina Robert Korzeniowski.- I dopiero niedawno, kiedy jechałem sobie na wycieczkę rowerową jako amator sportowy, uległem kontuzji, która spowodowała, że znalazłem się w klinice sportowej jako pacjent ortopedyczny” – dodaje utytułowany polski chodziarz.
Słynny sportowiec był w warszawskiej klinice Carolina operowany, a potem pod okiem jej specjalistów rehabilitowany, dzięki czemu wrócił do pełnej sprawności już po pół roku.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 18.11.2019, 17:47 |
| Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Birsztany opublikowały katalog workation, ukazując najlepsze miejsca do pracy zdalnej i wypoczynku
Centrum Informacji Turystycznej w Birsztanach przygotowało specjalny katalog ofert pracy dla osób, które pracują zdalnie i chcą połączyć pracę z wypoczynkiem w kurorcie. Katalog przygotowany w języku polskim pozwoli polskim firmom i specjalistom odkryć Birsztany jako bliskie i inspirujące miejsce do pracy zdalnej.- 28.11.2025, 18:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Centrum Informacji Turystycznej w Birsztanach
-
Image
Badanie słuchu za pomocą telefonu? Prof. Henryk Skarżyński przedstawił bezpłatną aplikację
Podczas VII Kongresu „Zdrowie Polaków” w Światowym Centrum Słuchu, prof. Henryk Skarżyński ogłosił premierę aplikacji H.EAR BOX mobile. To nowoczesne narzędzie umożliwiające wstępną diagnostykę oraz regularne monitorowanie słuchu przy użyciu smartfona, bez konieczności posiadania słuchawek.- 28.11.2025, 12:43
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Światowe Centrum Słuchu
-
Image
Raport HEAL: chemikalia niszczą zdrowie mężczyzn
Chemikalia niszczą zdrowie mężczyzn, a w Polsce znacząco przyczyniają się do zachorowań na raka prostaty i jądra oraz niepłodności. Najnowszy raport naukowy Health and Environment Alliance (HEAL) wiąże to z ekspozycją na działanie substancji endokrynnie czynnych (EDC), tzw. wiecznych chemikaliów (PFAS), metali ciężkich, pestycydów i mikroplastiku.- 28.11.2025, 09:55
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Health and Environment Alliance (HEAL)
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ