Newsletter

Zdrowie i styl życia

PK: Prokuratura wspólnie z KAS przekazuje na potrzeby dezynfekcyjne zarekwirowany przestępcom alkohol etylowy (komunikat)

20.03.2020, 09:34aktualizacja: 20.03.2020, 09:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- PK informuje:

Prokuratura wspólnie z KAS przekazuje na potrzeby dezynfekcyjne zarekwirowany przestępcom alkohol etylowy.

Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na środki dezynfekcyjne niezbędne w zwalczaniu epidemii koronawirusa prokuratura podjęła współpracę z Krajową Administracją Skarbową w celu pilnego przekazania instytucjom państwowym alkoholu etylowego zabezpieczonego w toku prowadzonych postępowań karnych. Szacunkowa ilość tego środka wynosi co najmniej 430 tysięcy litrów.

Będący w dyspozycji organów ścigania alkohol zabezpieczony jako dowód rzeczowy lub co do którego orzeczono przepadek znajduje się w postaciach spirytusu i wódki, zarówno w stanie skażonym, jak i nieskażonym. Zostanie on wykorzystany do dezynfekcji budynków, pomieszczeń i środków transportu.

Na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro prokuratura wspólnie z KAS podejmują działania w celu przekazania alkoholu etylowego instytucjom, które ze względu na specyfikę działania potrzebują w dużych ilościach środków dezynfekujących. Będą to przede wszystkim zakłady opieki zdrowotnej, ale także straż pożarna, policja, straż graniczna oraz jednostki administracji publicznej.

Proces przekazywania instytucjom alkoholu rozpoczął się już w środę, a do chwili obecnej przekazano 4200 litrów spirytusu szpitalom oraz 750 litrów spirytusu Straży Pożarnej. Przygotowane do przekazania w najbliższych dniach jest ponad 3000 litrów spirytusu do szpitali i około 5000 litrów dla Straży Pożarnej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ sic/ robs/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.03.2020, 09:34
Źródło informacji PK
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ