Newsletter

Zdrowie i styl życia

Pleszew: 5,5 tys. osób uciskało w jednym czasie!

14.10.2022, 20:32aktualizacja: 14.10.2022, 20:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UMiG Pleszew We wspólnej resuscytacji wzięło udział 5,5 tys. młodych ludzi jednocześnie
Fot. UMiG Pleszew We wspólnej resuscytacji wzięło udział 5,5 tys. młodych ludzi jednocześnie
Pół tysiąca na Rynku, ponad pięć tysięcy w szkołach i przedszkolach. To akcja „Razem dla Zdrowia i Życia” czyli wielkie wspólne szkolenie z ratowania ludzkiego życia. Pleszew zorganizował ją już po raz drugi.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony w październiku po raz kolejny stał się okazją do przeprowadzenia wielkiej akcji szkoleniowej z zakresu pierwszej pomocy. W ramach wydarzenia „Razem dla Życia i Zdrowia” na pleszewskim Rynku oraz we wszystkich szkołach i przedszkolach z terenu MiG Pleszew punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczęto resuscytację krążeniową. Pod okiem ratowników, pielęgniarek i strażaków, po krótkim szkoleniu, dzieci, młodzież i dorośli przystąpili do wykonywania masażu serca na 31 stanowiskach na Rynku oraz w swoich placówkach. Akcja trwała nieprzerwanie pół godziny.

Podczas wydarzenia starsze dzieci uciskały na fantomach, natomiast młodsze – na misiach. To kolejna taka akcja w naszym Mieście i Gminie. Mam nadzieję, że będzie kontynuowana w kolejnych latach na jeszcze większą skalę, ponieważ bardzo ważne jest, aby uświadamiać i oswajać ludzi z ratowaniem życia – mówi Izabela Świątek, zastępca burmistrza, pomysłodawca akcji. W tym roku liczba uczestników powiększyła się o uczniów szkół ponadpodstawowych, w przyszłym planowane jest włączenie w akcję zakładów pracy.  

W ramach akcji jedna z działających w Pleszewie światowych firm już po raz drugi zakupiła zewnętrzne defibrylatory AED do publicznych placówek. Zostały przekazane do Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Kuczkowie oraz Publicznego Przedszkola w Brzeziu. Obecnie w MiG Pleszew znajduje się 15 defibrylatorów AED.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.10.2022, 20:32
Źródło informacji UMiG Pleszew
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii