Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Projekt rewitalizacji Parku Miejskiego w Pleszewie już jest, potrzebne są jeszcze pieniądze. Samorząd stara się je pozyskać z tzw. ZIT-ów, czyli środków unijnych będących w dyspozycji Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, do której należy Pleszew. - Staramy się tu o dofinansowanie w kwocie ok. 3 mln zł, co stanowi połowę zaplanowanej inwestycji. Projekt jest szeroki. Obejmuje przede wszystkim uporządkowanie istniejącej zieleni oraz nowe zasadzenia zieleni niskiej – bulin, żywopłotów czy roślin cebulowych – informuje Izabela Świątek, zastępca burmistrza.
Park jest pod ochroną konserwatora zabytków, zatem wszystko, co się tam pojawi, musi być uzgodnione. – Są wytyczne, że część alejek nie może być asfaltowa, co także musieliśmy wziąć pod uwagę – dodaje Marta Chrzanowska, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska UMiG w Pleszewie.
Jednak najbardziej spektakularne zmiany dosięgną małej architektury. – Jej elementy mają zachęcać do wypoczynku, by na chwilę usiąść i przyjrzeć się przyrodzie. Będą to m.in. tarasy, zielone schody prowadzące do tamtejszego stawu, leżanki i ławki – wymienia Izabela Świątek.
Jeśli uda się pozyskać środki, ogłoszenie przetargu planowane jest na październik tego roku. Rewitalizacja ma nastąpić w roku 2025.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.08.2024, 08:38 |
Źródło informacji | UMiG Pleszew |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
MEDICOVER na szczycie TOGETAIR: stale rośnie poziom zainteresowania polskich firm kwestią dekarbonizacji PAP
Medicover, wiodący dostawca usług dla zdrowia i wellbeingu, podczas szczytu klimatycznego TOGETAIR przedstawił wyniki autorskiego programu badawczego Zdrowa OdWaga, promujacego prozdrowotne postawy i wczesną profilaktykę. Inicjatywa wykazała, że 12-miesięczny cykl edukacji zdrowotnej i aktywności fizycznej znacząco zredukował ryzyko zdrowotne i poprawił kondycję osób z nadwagą lub otyłością.- 17.04.2025, 16:24
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ