Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W 11. edycji ulicznego Biegu Przemysława wzięło udział ponad 900 osób, z czego 600 w Biegu Przemusia – od przedszkolaka do ósmoklasistów. I choć medal otrzymał każdy, kto zjawił się na mecie, z pucharami do domów wrócili tylko najlepsi. Wręczono nagrody w kategorii ,,OPEN” oraz w kategoriach wiekowych na 10 km. Dodatkowo, wyróżniono także najlepszych mieszkańców Pleszewa.
Po raz pierwszy w historii przyznano również nagrody w wysokości 1500 złotych dla trzech osób, które „wybiegały” wynik w granicach 15 minut. Wśród osób, które tego dokonały, był dwukrotny uczestnik olimpiady w chodzie na 50 kilometrów Łukasz Nowak. – Rzuciłem takie wyzwanie, ponieważ doskonale wpisuje się w nową wizję miasta kompaktowego i 15-minutowego. W takim czasie bowiem można w Pleszewie dostać się wszędzie – do pracy, do szkoły czy do przychodni różnymi środkami lokomocji – pieszo, rowerem czy samochodem lub komunikacją miejską. To nas odróżnia od dużych i zatłoczonych metropolii - tłumaczy Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gmin Pleszew.
Bieg Przemysława to największa biegowa impreza w gminie, w której biorą udział biegacze z całej Wielkopolski. Swoją nazwę zawdzięcza założycielowi miasta – Przemysławowi II. Od dwóch lat w jego ramach odbywa się także Bieg Służb Mundurowych o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 24.09.2021, 21:47 |
| Źródło informacji | Pleszew |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Biegi po superowoce - Jagodowa Sztafeta 2026
Nowość na polskiej mapie biegów na 10 km i nordic walking. W 2026 roku odbędzie się 5 biegów na owocujących plantacjach. Biegi po truskawkę, jagodę kamczacką, malinę, borówkę i aronię utworzą realną jagodową sztafetę - wydarzeń promujących aktywny styl życia i polskie superowoce. Wspólna inicjatywa producentów i miłośników biegania pomoże budować nawyk spożywania owoców jagodowych codziennie.- 01.04.2026, 12:16
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw
-
Image
Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały całoroczne połączenie do Bolonii
• 31 marca 2026 r. Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały połączenie Warszawa - Bolonia.
• Rejsy na tej trasie realizowane będą 6 razy w tygodniu - zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.
• Bolonia to czwarty włoski kierunek będący częścią siatki regularnych połączeń narodowego przewoźnika.- 31.03.2026, 17:02
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PLL LOT
-
Image
Komunikat Ogólnopolskiego Związku Świadczeniodawców Wentylacji Mechanicznej
Ogólnopolski Związek Świadczeniodawców Wentylacji Mechanicznej (OZŚWM) informuje, że sytuacja pacjentów kierowanych do domowej respiratoroterapii wymaga pilnej interwencji. „Z każdym tygodniem rośnie liczba chorych kwalifikowanych przez szpitale do wentylacji domowej, którzy nie mogą znaleźć świadczeniodawcy gotowego ich przyjąć. W większości województw tworzą się kolejki pacjentów pozostających na oddziałach szpitalnych wyłącznie dlatego, że nie mają zapewnionej kontynuacji opieki w warunkach domowych” - informuje Katarzyna Baj, dyrektor biura Zarządu Związku. Główną przyczyną narastającego problemu braku miejsc dla pacjentów kierowanych do domowej wentylacji mechanicznej jest niewystarczające i nieadekwatne finansowanie świadczeń w stosunku do realnych kosztów ich realizacji. Obecne stawki oraz limity wynikające z planów rzeczowo finansowych wg OZŚWM nie pokrywają wydatków świadczeniodawców zwłaszcza w kontekście istotnego wzrostu kosztów wynagrodzeń personelu oraz braku wdrożenia nowoczesnego modelu opieki, który mógłby zoptymalizować koszty i odciążyć zasoby kadrowe.- 31.03.2026, 13:12
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: OZŚWM
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ