Newsletter

Zdrowie i styl życia

Pleszew: Przebiec kilometr w minutę?

24.09.2021, 21:47aktualizacja: 24.09.2021, 21:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Trzech najlepszych biegaczy Biegu Przemysława pokonali dystans 5 km w zaledwie 15 minut; Fot. P. Fehler
Trzech najlepszych biegaczy Biegu Przemysława pokonali dystans 5 km w zaledwie 15 minut; Fot. P. Fehler
Trzech zawodników przebiegło dystans 5 km podczas pleszewskiego Biegu Przemysława w zaledwie 15 minut. Wyzwanie rzucił sam burmistrz, który promuje Pleszew jako miasto 15-minutowe i kompaktowe.

W 11. edycji ulicznego Biegu Przemysława wzięło udział ponad 900 osób, z czego 600 w Biegu Przemusia – od przedszkolaka do ósmoklasistów.  I choć medal otrzymał każdy, kto zjawił się na mecie, z pucharami do domów wrócili tylko najlepsi. Wręczono nagrody w kategorii ,,OPEN” oraz w kategoriach wiekowych na 10 km. Dodatkowo, wyróżniono także najlepszych mieszkańców Pleszewa.

Po raz pierwszy w historii przyznano również nagrody w wysokości 1500 złotych dla trzech osób, które „wybiegały”  wynik w granicach 15 minut. Wśród osób, które tego dokonały, był dwukrotny uczestnik olimpiady w chodzie na 50 kilometrów Łukasz Nowak. – Rzuciłem takie wyzwanie, ponieważ doskonale wpisuje się w nową wizję miasta kompaktowego i 15-minutowego. W takim czasie bowiem można w Pleszewie dostać się wszędzie – do pracy, do szkoły czy do przychodni różnymi środkami lokomocji – pieszo, rowerem czy samochodem lub komunikacją miejską. To nas odróżnia od dużych i zatłoczonych metropolii - tłumaczy Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gmin Pleszew.

Bieg Przemysława to największa biegowa impreza w gminie, w której biorą udział biegacze z całej Wielkopolski. Swoją nazwę zawdzięcza założycielowi miasta – Przemysławowi II. Od dwóch lat w jego ramach odbywa się także Bieg Służb Mundurowych o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu. 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.09.2021, 21:47
Źródło informacji Pleszew
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ