Newsletter

Zdrowie i styl życia

Pleszew: Relaks w szkołach

09.03.2023, 07:50aktualizacja: 09.03.2023, 07:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UMiG w Pleszewie, Strefy relaksu w pleszewskich szkołach to komfort dla uczniów
Fot. UMiG w Pleszewie, Strefy relaksu w pleszewskich szkołach to komfort dla uczniów
Prowadzone przez pleszewski samorząd szkoły i przedszkola mają nie tylko wysoki poziom nauczania, ale są też komfortowe i przyjazne dla uczniów. Strefy relaksu i sprzęt do nauki dzieci ze specjalnymi potrzebami – to nowości, jakie pojawiły się ostatnio w oświatowych placówkach.

Szkoły i przedszkola w Mieście i Gminie Pleszew stają się coraz bardziej nowoczesne. Ostatnimi nabytkami są pomoce dydaktyczne do nauki dzieci ze specjalnym potrzebami edukacyjnymi. Należą do nich zarówno dzieci mające trudności w uczeniu się - z powodu obniżonej sprawności intelektualnej, problemów zdrowotnych czy ograniczeń środowiskowych, jak i bardzo zdolne. Sprzęt, który ma im ułatwić naukę to przede wszystkim  tablice z aktywizującymi programami i podłogi interaktywne. Ćwiczenia wpływają na rozwój logicznego myślenia oraz poprawiają sprawność fizyczną uczniów. Są przy tym niezwykle atrakcyjne, dzięki czemu uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach. - Nowe pomoce dydaktyczne są wykorzystywane podczas realizacji zajęć specjalistycznych i pracy z całym zespołem klasowym – tłumaczy Izabela Świątek, odpowiedzialna w gminie za oświatę.

Między zajęciami natomiast uczniowie pleszewskich szkół mogą odpocząć w strefach relaksu. W każdej szkole przestrzenie, w których uczniowie najczęściej spędzali wolny czas, zyskały nowy wygląd i stały się bardziej przyjazne i bezpieczne. Wypełniono je pufami, ogromnymi poduszkami, nowoczesnymi ławkami, pojawiły się nawet hamaki. Wszystko po to, aby chwila odpoczynku była jak najlepiej wykorzystana. - To ważne, by podczas przerw lub tzw. okienek między lekcjami uczniowie mogli odpocząć w wygodnym miejscu, a przede wszystkim do tego przeznaczonym – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Ptak. - W strefach relaksu mogą się odbywać również ciekawe zajęcia – dodaje Izabela Świątek, zastępca burmistrza. Wszystkie atrakcje zafundował z gminnej kasy samorząd.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.03.2023, 07:50
Źródło informacji UMiG Pleszew
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii