Newsletter

Zdrowie i styl życia

Pleszew: Takiej akcji jeszcze w Polsce nie było

13.10.2021, 18:27aktualizacja: 13.10.2021, 18:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Plakat
Fot. Plakat
To akcja na miarę naszego życia. Niemal 4 tys. pleszewskich przedszkolaków i uczniów w jednym czasie podejmie się resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach! A wszystko w ramach Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Akcja z okazji Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca organizowana jest w Pleszewie po raz pierwszy. Z inicjatywą wyszli ratownicy medyczni, którzy zdają sobie sprawę, jak ważna jest umiejętność ratowania ludzkiego życia.

W przedsięwzięciu wezmą udział wszyscy uczniowie pleszewskich szkół podstawowych oraz przedszkolaki. 18 października punktualnie w samo południe odbędzie się wielka resuscytacja pod okiem ratowników medycznych. Na pleszewskim Rynku na 17 przygotowanych stanowiskach akcję przywracania czynności serca będą przeprowadzać uczniowie wszystkich klas ósmych oraz dwie grupy przedszkolne. Pozostali uczniowie będą ćwiczyć w szkołach i placówkach, w swoich salach gimnastycznych, na korytarzach i innych miejscach zorganizowanych przez dyrektorów. Najważniejsze, że wszyscy razem i w tym samych czasie! Całość potrwa pół godziny.

- Na pleszewskim Rynku będzie punkt dowodzenia akcją. Będą ratownicy medyczni, którzy przeprowadzą całą procedurę. Każdy uczeń będzie mógł przećwiczyć ratowanie życia ludzkiego zmieniając się co 30 sekund. Najważniejsze, by wyrobić w sobie odruch ratowania ludzkiego życia i nie bać się podjąć działań. Przedszkolaki na przykład będą ćwiczyć na… misiach, co na ich etapie rozwoju będzie na pewno efektywne  – informuje Anna Bogacz, rzecznik pleszewskiego ratusza.

Organizatorzy zapraszają także na Rynek wszystkich mieszkańców, którzy o godz. 12.30 pod okiem ratowników mogą poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. To będzie wyjątkowa akcja na skalę całego kraju!

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.10.2021, 18:27
Źródło informacji Pleszew
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ