Newsletter

Zdrowie i styl życia

Polska na łyżwach. Wyniki badania

11.03.2020, 17:19aktualizacja: 11.03.2020, 17:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PGE Poranki (1)
PGE Poranki (1)
Jazda na łyżwach to najpopularniejszy w Polsce sport zimowy, wynika z badania „Polska na łyżwach” przeprowadzonego na zlecenie PGE Energia Ciepła przez Kantar Polska*. Łyżwiarstwa próbowało aż 87 proc. badanych, z czego co czwarty w ciągu ostatnich dwóch lat.

Łyżwiarstwo jest sportem zimowym uprawianym częściej niż narciarstwo, wynika z badań przeprowadzonych w tym roku przez Kantar Polska, na zlecenie PGE Energia Ciepła. 87 proc. badanych osób zadeklarowało, że chociaż raz w życiu jeździło na łyżwach, 38 proc. w ciągu ostatnich 5 lat, a co czwarty respondent w ciągu ostatnich dwóch lat.

Według 44 proc. ankietowanych łyżwiarstwo jest coraz bardziej popularne. Ten sposób spędzania wolnego czasu chętnie wybierają osoby młode i posiadające dzieci, częściej kobiety niż mężczyźni. Łyżwiarstwo jest sportem towarzyskim, Polacy czas na lodowisku spędzają najchętniej z rodziną i znajomymi.

Ponad połowa badanych uważa, że w polskich miastach brakuje instruktorów łyżwiarstwa, dlatego ważna jest możliwość skorzystania z lekcji, jakie np. oferuje PGE Energia Ciepła podczas organizowanych Dni Otwartych „Rodzinne łyżwy” na lodowiskach w całej Polsce, czy „Poranków dla dzieci z PGE Energia Ciepła” na Zimowym Narodowym, na których instruktorzy uczą najmłodszych podstaw łyżwiarstwa.

PGE Energia Ciepła jest też partnerem programu „Chodź na łyżwy”, organizowanego przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego, we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Program, który jest skierowany do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, działa w 14. miastach w całej Polsce i pozwala skorzystać z bezpłatnych zajęć prowadzonych przez trenerów z klubów będących członkami Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

*Badanie „Polska na łyżwach” zostało przeprowadzone przez Kantar Polska na zlecenie PGE Energia Ciepła w lutym 2020 r. z uwzględnieniem reprezentatywnej próby 1000 Polaków w wieku 15+, mieszkających w miastach 100 tys.+

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 11.03.2020, 17:19
Źródło informacji Testa Communication
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ