Newsletter

Zdrowie i styl życia

Powiat Chojnicki: Pacjenci mają lepsze warunki

14.09.2021, 16:46aktualizacja: 14.09.2021, 16:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Chojnicach
Fot. Starostwo Powiatowe w Chojnicach
Półtora roku trwała modernizacja dziennego oddziału chemoterapii w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach. Inwestycja wraz z modernizacją pracowni endoskopii pochłonęła 9,5 mln zł.

Obecnie do dyspozycji pacjentów, którzy muszą korzystać z usług dziennego oddziału chemioterapii do dyspozycji jest 12 stanowisk. Niebawem w pomieszczeniu zawisną także telewizory. Pacjenci mają też swoją szatnie. Jak mówił podczas spotkania z dziennikarzami dyrektor placówki Maciej Polasik przez półtorej roku warunki były bardzo trudne, bo oddział mieścił się w piwnicy. Starosta chojnicki Marek Szczepański gratulował dyrekcji przedsięwzięcia i przypomniał, że niedawno oddana została także zmodernizowana pracownia endoskopii.

Dzienny oddział chemioterapii wraz z pracownią endoskopii zmodernizowany został w ramach projektu „Poprawa dostępu do diagnostyki i leczenia onkologicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach poprzez rozbudowę infrastruktury i zakup specjalistycznego sprzętu i aparatury medycznej”. Wartość projektu to 9,5 mln zł. a kwota dofinansowania wyniosła 8,5 mln zł.  

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.09.2021, 16:46
Źródło informacji Powiat Chojnicki
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ