Newsletter

Zdrowie i styl życia

Powiat Chojnicki: Serce czeka na nakrętki

19.01.2021, 10:00aktualizacja: 19.01.2021, 11:25

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Chojnicach
Fot. Starostwo Powiatowe w Chojnicach
Przed Starostwem Powiatowym w Chojnicach została zainaugurowana akcja zbiórki nakrętek zainicjowana przez Stowarzyszenie Słyszeć bez Granic. Metalowe serca, do których można wrzucać plastik stanęły przed starostwem oraz nieopodal targowiska przy ul. Młodzieżowej. Patronat nad akcją objęli starosta chojnicki Marek Szczepański i burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.

Stowarzyszenie Słyszeć bez Granic zaangażowane jest w zbiórkę pieniędzy na rzecz powołanego przez siebie Banku Aparatów Słuchowych, aby jeszcze bardziej pomagać tym najbardziej potrzebującym odzyskiwać zdolność słyszenia. Właśnie na zakup aparatów słuchowych mają zostać przeznaczone pieniądze ze sprzedaży plastikowych nakrętek. A te można wrzucać do serc ustawionych przy starostwie oraz w okolicach targowiska. Jak mówią organizatorzy do jednego serca wejdzie około 100 kg plastiku. – Pochwalam tego typu akcje społeczne – mówi starosta chojnicki Marek Szczepański. - Tym bardziej, że tak małym gestem możemy pomóc najmłodszym.

Starosta również wrzucił do metalowego serca plastikowe nakrętki, ale tych w starostwie nie jest za wiele, bo już dawno pożegnaliśmy się z plastikowymi butelkami.  
Podczas inauguracji prezes stowarzyszenia Maria Rekowska przybliżyła dziennikarzom idee zbiórki i podziękowała firmie CZB CEZAR, która ufundowała metalowe serca oraz samorządowców, którzy objęli akcję patronatem. Nawiązała też do tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- WOŚP w tym roku kwestuje na oddziały laryngologii i otolaryngologii, czyli to temat bliski naszym działaniom – mówiła pani Maria. – W związku z tym uznaliśmy, że wszystkie środki zebrane ze sprzedaży nakrętek w styczniu zasilą konto fundacji.  

Serce na nakrętki
Starosta Chojnicki Marek Szczepański objął patronatem akcję zbiórki plastikowych nakrętek. Pieniądze ze sprzedaży zasilą konto Banku Aparatów Słuchowych.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 19.01.2021, 10:00
Źródło informacji Powiat Chojnicki
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ