Newsletter

Zdrowie i styl życia

Powiat Pilski: Dwie nowe poradnie w pilskim szpitalu

17.05.2023, 08:15aktualizacja: 17.05.2023, 08:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Stawostwo Powiatowe w Pile
Fot. Stawostwo Powiatowe w Pile
Od 1 czerwca w Szpitalu Specjalistycznym w Pile działać będą kolejne dwie poradnie: Przyszpitalna Poradnia Dermatologiczna oraz Przyszpitalna Poradnia Nefrologii i Chorób Wewnętrznych.

- Robimy kolejny krok ku normalności w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Kilkanaście lat temu moi poprzednicy „wyprowadzili” poradnie przyszpitalne z placówki. My od kilku lat skrupulatnie je przywracamy. Kiedy w 2016 roku obejmowałem funkcję starosty pilskiego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile funkcjonowała 1 poradnia, teraz będzie ich 16 – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W Przyszpitalnej Poradni Dermatologicznej będzie prowadzona diagnostyka i leczenie chorób skóry i błon śluzowych. Będzie przyjmować pacjentów w poniedziałki od godz. 11.00 do 14.00, we wtorki od godz. 8.00 do 14.00 i w środy od godz. 12.00 do 18.00

W Przyszpitalnej Poradni Nefrologii i Chorób Wewnętrznych pomoc znajdą między innymi osoby z chorobami nerek. Będzie funkcjonować we wtorki i środy w godz. od 13.00  do 15.00.

- Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia, ale cieszę się, że dzięki kolejnym poradniom pacjent, który trafia do szpitala, ma możliwość kontynuowania w nich leczenia, a opieka, którą jest objęty, staje się coraz bardziej kompleksowa – dodaje starosta.

Choć Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile może przeznaczać fundusze jedynie na zakup sprzętu i modernizację szpitala to wspólnie z dyrekcją placówki poszukuje dalszych rozwiązań, by usprawnić jego funkcjonowanie.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.05.2023, 08:15
Źródło informacji Powiat Pilski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ