Newsletter

Zdrowie i styl życia

Powiat Pilski: Konwent poświęcony wsparciu młodzieży

08.03.2024, 09:31aktualizacja: 08.03.2024, 09:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
W Centrum Powiatowym Iskra w Pile odbył się II Konwent Psychologów i Pedagogów organizowany przez Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile oraz Zespół Szkół przy Teatralnej.

Wydarzenie było skierowane do psychologów, pedagogów, dyrektorów i nauczycieli placówek oświatowych. Temat konwentu był niezwykle bieżący: „Jak wspierać młodzież  w niestabilnym świecie”. Uczestnicy mieli okazję wsłuchać fachowych prelekcji specjalistów.
W imieniu władz Powiatu Pilskiego uczestników powitał Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

- Takie spotkania są niezwykle potrzebne. Coraz więcej młodzieży nie radzi sobie z wyzwaniami współczesnego świata, jest zagubionych, ma problemy emocjonalne, w konsekwencji również z nauką. Fachowa pomoc ze strony nauczycieli, pedagogów i psychologów w takich sytuacjach jest niezbędna – mówi.

Wśród gości konwentu była również Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile, przewodnicząca komisji edukacji, spraw społecznych i bezpieczeństwa w Radzie.

- Sama jestem nauczycielem i spotkanie było dla mnie niezwykle wartościowe. Jako radni powiatu dbamy nie tylko o bazę o dydaktyczną, ale mamy też na uwadze pomoc uczniom w trudnych momentach i życia - mówi.

W konwencie uczestniczyła także Emilia Piechocka, radna Rady Miasta Piły.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.03.2024, 09:31
Źródło informacji Powiat Pilski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii