Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Na potrzeby nowej sali operacyjnej zaadaptowane zostaną m.in. dwie sale chorych i była sala operacyjno-zabiegowa, na potrzeby poradni – gabinet lekarski i sekretariat. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwi funkcjonowanie oddziału, ograniczy np. konieczność przemieszczania się pacjentów i personelu między piętrami.
Koszt prac modernizacyjnych części oddziału to 1,5 mln zł.
- Nieustająco zmieniamy Szpital Specjalistyczny w Pile, aby stał się nowoczesną placówką leczniczą. Przypomnę, że to już kolejny oddział, który w ciągu minionych pięciu lat remontujemy i unowocześniamy, aby dostosować go do potrzeb pacjentów, podnieść jakość i ilość świadczonych usług medycznych, słowem zwiększyć jego potencjał – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Wcześniej zmodernizowany został Oddział Nefrologii ze stacją dializ i Szpitalny Oddział Ratunkowy, na Oddziale Kardiologicznym urządzona została Pracownia Elektrofizjologii, w której wykonywane są zabiegi leczenia zaburzeń rytmu serca w ramach kontraktów z NFZ. Z kolei w ubiegłym roku, po generalnym remoncie, otwarto nowoczesny Oddział Chemioterapii z częścią hospitalizacyjną.
- Słowa uznania należą się dyrekcji szpitala, która konsekwentnie realizuje plan modernizacji lecznicy, podobnie kadrze placówki, która wspiera ją w działaniach i ma ambitne cele realizować swoje umiejętności na jak najwyższym poziomie. Jako Powiat Pilski dokładamy wszelkich sił, aby wspierać placówkę finansowo i materialnie - dodaje starosta.
Obecny remont Oddziału Okulistycznego jest możliwy dzięki pozyskaniu środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 15.08.2022, 06:27 |
| Źródło informacji | Powiat Pilski |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Biegi po superowoce - Jagodowa Sztafeta 2026
Nowość na polskiej mapie biegów na 10 km i nordic walking. W 2026 roku odbędzie się 5 biegów na owocujących plantacjach. Biegi po truskawkę, jagodę kamczacką, malinę, borówkę i aronię utworzą realną jagodową sztafetę - wydarzeń promujących aktywny styl życia i polskie superowoce. Wspólna inicjatywa producentów i miłośników biegania pomoże budować nawyk spożywania owoców jagodowych codziennie.- 01.04.2026, 12:16
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw
-
Image
Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały całoroczne połączenie do Bolonii
- 31.03.2026, 17:02
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PLL LOT
-
Image
Komunikat Ogólnopolskiego Związku Świadczeniodawców Wentylacji Mechanicznej
- 31.03.2026, 13:12
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: OZŚWM
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ