Newsletter

Zdrowie i styl życia

Powiat Pilski: Rekordowy Bieg Niepodległości w Pile

14.11.2022, 20:53aktualizacja: 14.11.2022, 21:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
To był niesamowity pokaz patriotyzmu. Mieszkańcy niezwykle licznie wzięli udział w XV Biegu Niepodległości zorganizowanym przez Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile. Start i meta znajdowały się na stadionie przy Okrzei, a uczestnicy z okazji Święta Niepodległości przywdzieli narodowe barwy.

Najpierw na stadionie wystartowały dzieci. Atmosfera była wspaniała, dumni rodzice i ponad 400 dzieci. To była rekordowa frekwencja, czym uczestnicy po raz kolejny pokazali jak bardzo potrzebne są takie inicjatywy. Dzieci było tak dużo, że podzielono je na dwie grupy. Najpierw wystartowali najmłodsi, nawet kilkuletnie dzieci za rączkę z rodzicami, później starsze. Dzieci miały do pokonania 400 metrów - jedno okrążenie stadionu. Wszystkich połączyła dobra zabawa oraz chęć uczczenia Narodowego Święta Niepodległości na sportowo.

- To było niesamowite przeżycie widzieć tylu uczestników, którzy z ogromną radością pokonywali symboliczne jedno okrążenie na bieżni stadionu. Ci młodzi ludzie, ale i ich rodzice pokazali czym jest patriotyzm i jak można wspólnie uczcić pamięć tych, którzy walczyli o naszą niepodległość. Czuję ogromną dumę z tego jak wspaniałe świadectwo patriotyzmu dziś daliśmy – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Wszyscy na mecie otrzymywali medale. Wręczali je: starosta Eligiusz Komarowski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu, Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu oraz Monika Kubiak- Majewska, radna Rady Powiatu w Pile i Emilia Piechocka, radna Rady w Pile.  

Tuż po zakończeniu Biegu dla Dzieci, o godz. 12.00 wszyscy uczestnicy Narodowego Święta Niepodległości, którzy zgromadzili się na Stadionie Powiatowym w Pile odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Później wystartował Bieg Niepodległości, w którym wzięło udział prawie 450 osób! Jego uczestnicy do pokonania mieli 6,2 km, trasa biegła ulicami Piły. Po biegaczach wystartowali kijkarze, oni do pokonania mieli 4,4 km czyli 11 okrążeń na stadionie. W sumie rywalizowało 50 osób.

Ostatecznie w Biegu Niepodległości w rywalizacji mężczyzn wygrał Mikołaj Czechowicz z Piły z czasem 21:08, który na mecie wyprzedził Rafała Stachowskiego i Norberta Zodrowa. Wśród kobiet najlepszy czas 24:30 osiągnęła Monika Kapera z Piły. Kolejne miejsca zajęły Natalia Zdunek i Agata Łańska. Wśród kijkarzy najszybciej trasę pokonali: Krzysztof Pyrek, Andrzej Jaroszewicz i Sławomir Matuszczyk, wśród pań Marta Tatera, Renata Kaczmarczyk-Piasecka i Aniela Mocek.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.11.2022, 20:53
Źródło informacji Powiat Pilski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii