Newsletter

Zdrowie i styl życia

Powiat Pilski: Więcej gabinetów, stomatologów i dentobus dla dzieci i młodzieży

02.04.2024, 18:32aktualizacja: 02.04.2024, 18:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starotwo Powiatowe w Pile
Fot. Starotwo Powiatowe w Pile
Powiatowe Centrum Stomatologii dla Dzieci i Młodzieży w Pile będzie rozbudowane o dwa kolejne gabinety. Obecnie pracuje tu już 4 stomatologów, a będzie jeszcze więcej. Powiat Pilski zakupi jeszcze dentobus, mobilny gabinet, który będzie przyjeżdżał do pacjentów w odległe miejsca powiatu pilskiego.

- Rozbudowujemy Powiatowe Centrum Stomatologii dla Dzieci i Młodzież, aby zwiększyć dostępność młodych pacjentów do leczenia i profilaktyki. Planujemy również zakup dentobusa, mobilnego gabinetu, w którym można bezpiecznie i skutecznie wykonywać zabiegi stomatologiczne. Rodzice z dziećmi nie będą musieli dojeżdżać do Piły, to lekarz dentysta dojedzie do nich. Będzie to kolejna inwestycja Powiatu Pilskiego w zdrowie młodego pokolenia – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Trzy lata temu Powiat Pilski otworzył pierwszy gabinet w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile, który poprowadził lekarz stomatolog Simon Nowak. W połowie ubiegłego roku wyremontowaliśmy kolejne pomieszczenia na drugi gabinet, pracownię RTG z tomografem komputerowym, sterylizacji, pomieszczenia socjalne, tworząc nowoczesne Centrum Stomatologii. Pracowało już wtedy  dwóch lekarzy dentystów, obecnie pracuje 4 stomatologów.  

- Dzięki temu zmniejszyły się kolejki na wizytę, teraz czas oczekiwania to ok. 9 miesięcy. Kolejne dwa gabinety znacząco skrócą jeszcze czas oczekiwania. W tym celu planujemy wyremontować kolejne szkolne pomieszczenia – dodaje starosta.

- Powiatowe Centrum Stomatologii dla dzieci i młodzieży ma bardzo pozytywne opinie i wielu pacjentów chce się tutaj leczyć. Od momentu powstania pierwszego gabinetu przyjęliśmy już 25 tysięcy pacjentów, w tym 2,5 na samo leczenie. To wysoka liczba. Osiągnęliśmy to dzięki  dobrej  logistyce i jakości w podejściu do pacjenta. Nasi lekarze specjalizują się w leczeniu dzieci, a to dosyć niszowe, bo nie każdy dentysta chce zajmować się dziećmi. My czerpiemy z tego pełną radość i satysfakcję, a dzieci wychodzą zadowolone - tłumaczy Simon Nowak, lekarz dentysta prowadzący centrum.  

Opieką stomatologiczną objęte są nawet najmłodsze dzieci, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich do 18 r. życia.  

Rozbudowa centrum odbędzie się ze środków Powiatu Pilskiego, na co już  jesteśmy przygotowani. Ale będziemy starać się także o środki zewnętrzne np. z KPO, którego jednym z komponentów są m.in. inwestycje w system ochrony zdrowia. Wpisują się w niego takie gabinety a także gabinety mobilne, jak dentobus.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.04.2024, 18:32
Źródło informacji Powiat Pilski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii