Newsletter

Zdrowie i styl życia

Powiat Poznański: Nowa ścieżka w Tulcach

13.09.2023, 07:10aktualizacja: 13.09.2023, 07:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Maciej Pawlik
Fot. Maciej Pawlik
W sobotę 9 września została oficjalnie otwarta nowa ścieżka pieszo – rowerowa od granicy Poznania przez miejscowość Tulce w ciągu dróg powiatowych 2438P, 2489P oraz 2429P. W uroczystości wziął również udział starosta poznański Jan Grabkowski.

– Bez funduszy unijnych nie powstałoby tyle pięknych miejsc, w tym również w powiecie poznańskim. 9 milionów złotych na budowę tej ścieżki pochodziło z budżetu powiatu poznańskiego. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tak zaludnionym rejonie udało się sprawić przyjemność mieszkańcom, poprawiając zarazem ich bezpieczeństwo – powiedział J. Grabkowski.

Droga pieszo – rowerowa ma długość 3150 metrów i składa się z wyodrębnionego ciągu pieszego oraz dwukierunkowej ścieżki rowerowej. Celem inwestycji jest zwiększenie znaczenia roweru jako środka transportu indywidualnego a także poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Przyczynią się do tego dodatkowo wybudowane chodniki, wyspy rozdzielające pasy ruchu na przejściach dla pieszych, zatoki autobusowe oraz nowe oświetlenie uliczne. Na części zakresu w rejonie przebudowy dróg wraz z dwoma skrzyżowaniami, wykonana została również kanalizacja deszczowa oraz pełna sygnalizacja świetlna sterująca ruchem na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej i Leśnej.

Inwestorem drogi pieszo – rowerowej był powiat poznański a partnerem projektu gmina Kleszczewo. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 12 milionów złotych, 450 tysięcy złotych pochodziło z budżetu gminy Kleszczewo a kwota dofinansowania pochodziła z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.09.2023, 07:10
Źródło informacji Powiat Poznański
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii