Newsletter

Zdrowie i styl życia

Realizując w Serbii działania w obszarze ESG, POWERCHINA nie tylko działa na rzecz lokalnych społeczności, ale również wspiera zrównoważony model rozwoju i budownictwa

11.07.2024, 13:45aktualizacja: 11.07.2024, 13:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/POWERCHINA
PR Newswire/POWERCHINA

PEKIN, 11 lipca 2024 r. /PRNewswire/ -- Niedawno odbyła się zorganizowana przez Power Construction Corporation of China („POWERCHINA” lub „Spółka”) ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę piłkarskiego Stadionu Narodowego Serbii w Belgradzie. Inwestycja ta przyczyni się do lokalnego rozwoju społeczno-gospodarczego. POWERCHINA aktywnie wspiera rozwój łączności infrastrukturalnej w Serbii, a dodatkowo wzmocniła prowadzone w tym kraju działania w obszarze ESG (środowiskowym, społecznym i ładu korporacyjnego).

Inwestycja pt. „Serbian National Football Stadium and Exhibition EXPO Belgrade 2027” to dla Serbii priorytetowy projekt. Łączący stadion piłkarski i kompleks wystawienniczy obiekt położony będzie w południowo-zachodniej części Belgradu. Będą mogły odbywać się na nim mecze Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w piłce nożnej, potencjalnie napędzając lokalny rozwój gospodarczy. Kompleks Kongresowo-Wystawienniczy będzie też jednym z największych obiektów goszczących targi międzynarodowe w Europie Południowo-Wschodniej. Na jego terenie odbędą się targi EXPO 2027. Gotowy obiekt będzie mógł pomieścić prawie 100 tys. osób i stanie się nową atrakcją Belgradu, co korzystnie wpłynie na wizerunek miasta oraz lokalny rozwój społeczno-gospodarczy.

Podczas ceremonii swoją wizją i oczekiwaniami dotyczącymi inwestycji podzielił się prezydent Serbii Aleksandar Vučić, mówiąc o niezmiennie wzniosłych marzeniach Serbów. Jak powiedział, za dwa i pół roku Serbia otworzy jeden z najpiękniejszych stadionów w Europie, a nawet na świecie, którego jakością podczas wydarzeń sportowych i nie tylko będą mogli cieszyć się mieszkańcy Serbii. Prezydent podziękował przyjaciołom z Chin za konsekwentne i silne wsparcie rozwoju Serbii, wyrażając nadzieję na pomyślną współpracę przy realizacji tej wielkiej inwestycji.

POWERCHINA zbudowała prawie stuosobowy zespół składający się z lokalnych talentów oraz utworzyła niemal tysiąc miejsc pracy. Obecnie kadra Spółki w Serbii liczy 930 pracowników, z czego 600 pochodzi z różnych krajów na całym świecie. Komentarz Gordany, serbskiej inżynierki, która pracuje w POWERCHINA od 2021 r.:

„Wejście do rodziny POWERCHINA dla wielu z nas okazało się szansą na rozwój i postęp. Zaprzyjaźniłam się tu z wieloma podobnie myślącymi osobami, a z Chińczykami współpracuje mi się bardzo dobrze. W przyszłości chcę wykorzystać moje umiejętności i wiedzę w działaniach na rzecz rozwoju mojego rodzinnego miasta”.

POWERCHINA na terenie Serbii prowadzi też inwestycje w dziedzinie nowej energetyki. Jedną z nich jest usytuowana w Saraorci elektrownia fotowoltaiczna, której podłączenie do sieci ma nastąpić do końca maja tego roku. Zgodnie z założeniami ma ona produkować ponad 16 mln KWh ekologicznej energii rocznie, a więc ilość wystarczającą na potrzeby 2,5 tys. gospodarstw domowych, przyczyniając się jednocześnie do ograniczenia emisji CO2 w Serbii o 16 tys. ton. Z kolei mieszcząca się w Vetrozelenie elektrownia wiatrowa o mocy 300 MW to największa w Serbii inwestycja w obszarze nowej energetyki pod względem mocy zainstalowanej, która pomoże temu państwu osiągnąć neutralność węglową do 2050 r.

Ponadto POWERCHINA podarowała 10 tys. euro na wymianę wyposażenia szkolnego i zakup lamp wartych 2 tys. euro dla szkoły podstawowej w Belgradzie, a także finansuje bezpłatne badania dla lokalnej społeczności.

Dzięki tym inicjatywom Spółka nie tylko wydatnie przyczynia się do rozbudowy infrastruktury w Serbii, ale również wspiera jej zrównoważony rozwój i dobrostan jej mieszkańców.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2457904/POWERCHINA.jpg 

Źródło: POWERCHINA

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.07.2024, 13:45
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii