Newsletter

Zdrowie i styl życia

Richard McLaren prowadzi dochodzenie w sprawie międzynarodowego boksu

15.06.2021, 13:33aktualizacja: 15.06.2021, 13:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Dwuetapowe dochodzenie przyjrzy się najpierw sędziowaniu podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio;

Następnie zbadane zostaną wcześniejsze zarzuty w sprawie naruszeń.

TORONTO, 14 czerwca 2021 r. /PRNewswire/ -- McLaren Global Sport Solutions (MGSS) ma przyjemność ogłosić, że został wybrany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bokserskie (AIBA) do zbadania możliwych nieprawidłowości w sędziowaniu podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku.

Po zakończeniu tej części zadania MGSS zbada działalność osób zaangażowanych w zarządzanie i administrację AIBA, aby ustalić, czy doszło do aktów korupcji.

„Podejrzane w boksie działania występowały od długiego czasu. W przeszłości przeprowadzono wiele dochodzeń dotyczących tego sportu, które albo nie zostały zakończone, albo nie podjęto w ich sprawie żadnych czynności. Nadszedł czas na zmiany w boksie, których nie można wprowadzić bez pełnego rozliczenia wszelkich domniemanych naruszeń - powiedział profesor Richard McLaren, O.C., dyrektor generalny MGSS. - Nasz zespół przeprowadzi niezależne dochodzenie w sprawie pytań dotyczących korupcji lub manipulacji wynikami sportowymi podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio, zidentyfikuje osoby odpowiedzialne i zaleci odpowiedni sposób postępowania”.

Profesor McLaren i jego zespół mają bogate doświadczenie w badaniu naruszeń w sporcie, w tym śledztwo z 2016 roku w sprawie zarzutów o sponsorowany przez państwo doping ze strony Federacji Rosyjskiej oraz śledztwo z 2020 roku w sprawie oszustw finansowych i nieprawidłowości związanych z dopingiem w Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów.

Kontynuując swoją wieloletnią współpracę z MGSS, brytyjska firma Harod Associates Limited oferuje czołowe na świecie możliwości śledcze, kryminalistyczne techniki cybernetyczne, whistleblowing i wywiad ludzki. MGSS i Harod łączą ponad 30 lat doświadczenia w tworzeniu zaawansowanych struktur i strategii związanych z etyką sportową oraz usługi dochodzeniowe podmiotów zewnętrznych.

„Chciałbym podziękować AIBA za ich zaufanie oraz za to, że dali nam swobodę i wsparcie do przeprowadzenia dokładnego i wszechstronnego niezależnego dochodzenia. Ich celem jest ostateczne wyjaśnienie zarzutów, które nękają boks od dziesięcioleci. Mój zespół zyskał niezależność, aby podążać za wszelkimi tropami w celu odkrycia prawdy” - powiedział profesor McLaren.

Zostanie utworzona linia telefoniczna do zgłaszania nieprawidłowości, a kiedy zacznie ona działać, zostanie ogłoszone osobne oświadczenie. Wszystkie osoby, które się zgłoszą, będą miały stale zagwarantowaną poufność.

Zespół MGSS wyda sprawozdanie z pierwszego etapu śledztwa do końca sierpnia 2021 roku.

Źródło: McLaren Global Sports Solutions

KONTAKT:

Catherine Doyle

Avenue Strategic Communications

tel. 514-641-3266

e-mail: catherine.doyle@communicationsavenue.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.06.2021, 13:33
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ