Newsletter

Zdrowie i styl życia

Środy o Zdrowiu z Komisją Europejską - zapraszamy na cykl wydarzeń

01.10.2021, 12:24aktualizacja: 01.10.2021, 12:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Serwis Zdrowie Polskiej Agencji Prasowej zaprasza na cykl spotkań dla dziennikarzy poświęconych tematyce zdrowia w kontekście inicjatyw Komisji Europejskiej. Będzie interesująco, bo KE pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen już przygotowała szereg działań.

Każdy kraj Unii Europejskiej samodzielnie ustala system opieki zdrowotnej, jednak ochrona zdrowia - olbrzymi obszar życia społeczno-gospodarczego - nie jest wyłączona ze wspólnotowych rozwiązań. Zapraszamy na Środy o Zdrowiu z Komisją Europejską - cykl eksperckich rozmów oraz artykułów, które przybliżą tematykę zdrowia w kontekście europejskich inicjatyw.

Wraz z ekspertami różnych dziedzin dziennikarze Serwisu Zdrowia będą m.in. dyskutować o tym, jakie cele przyświecają Europejskiej Unii Zdrowotnej, czym ma zajmować się nowa struktura – Europejski Urząd ds. Gotowości i Reagowania na wypadek Stanu Zagrożenia Zdrowia (HERA), co z polskiej perspektywy jest najistotniejsze w europejskim planie walki z rakiem, czy w ślad za unijnym certyfikatem o zaszczepieniu przeciw COVID-19 pójdą inne dokumenty związane z naszym zdrowiem, jakie są prawa obywateli UE w dostępie do opieki zdrowotnej itp.

Pierwsza rozmowa, m.in. na temat HERA, nowych kompetencji Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób oraz Europejskiej Agencji Leków, odbędzie się z dr. Andrzejem Rysiem - dyrektorem ds. systemów opieki zdrowotnej, produktów medycznych i innowacji z Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności w Komisji Europejskiej, byłym wiceministrem zdrowia w Polsce, z wykształcenia lekarzem - radiologiem, w środę 6 października o godz. 11:00.

Spotkania będą transmitowane na http://zdrowie.pap.pl. Zachęcamy do rejestracji – tylko w taki sposób dziennikarze będą mogli zadawać pytania w trakcie rozmowy. Pytania można również przesyłać już teraz na adres zdrowie@pap.pl.

Linki do rejestracji będą na bieżąco publikowane w osobnych zapowiedziach każdej rozmowy. Zapis wideo każdego spotkania zostanie opublikowany na portalu Serwis Zdrowie. W ramach cyklu, realizowanego we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, odbędzie się sześć spotkań. Kolejne, 13 października, poświęcone będzie europejskiemu planowi walki z rakiem. W ramach cyklu dziennikarze Serwisu Zdrowie przygotują też szereg artykułów poświęconych tematyce cyklu.

Źródło informacji: Serwis Zdrowie

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.10.2021, 12:24
Źródło informacji Serwis Zdrowie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ