Newsletter

Zdrowie i styl życia

Stalowa Wola: Podwórko dla Pława otwarte

04.05.2021, 19:03aktualizacja: 04.05.2021, 19:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Stalowa Wola
Fot. UM Stalowa Wola
Siłownia plenerowa, plac zabaw z zadaszoną piaskownicą, nowe zieleńce, czy innowacyjna fontanna oraz elementy małej architektury. Jednym słowem, zielone miejsce do zabawy dla dzieci i teren rekreacji dla seniorów. Tak wygląda dziś Podwórko dla Pława, którego oficjalne otwarcie odbyło się 1 maja 2021 r.

- Inwestycja ta odmieniła architektonicznie tę część Stalowej Woli. Miejsce to z pewnością będzie żyło ludźmi. Każdy, od najmłodszego do najstarszego znajdzie tu miejsce dla siebie. To realizacja złożonej mieszkańcom obietnicy zmiany naszych podwórek tak, aby Stalowa Wola była piękna, nowoczesna i przyjazna dla wszystkich pokoleń – zaznaczył prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Przy Alejach Jana Pawła II 6 powstał nowoczesny plac zabaw dla dzieci oraz siłownia zewnętrzna z urządzeniami do streetworkout. Pomiędzy strefami i poszczególnymi urządzeniami zaproponowano miejsca do odpoczynku. Istotnymi elementami zagospodarowania są również przestrzenie wejściowe: pierwsza zlokalizowana naprzeciwko wejścia do przedszkola, druga na skrzyżowaniu ścieżek osiedla wielorodzinnego. W każdej z nich zlokalizowano miejsca do siedzenia oraz niezbędną małą architekturę (kosze na śmieci, kosze na psie odchody oraz stojaki rowerowe).

Plac zabaw wyposażony jest w nowoczesne urządzenia takie jak Linarium Skyclimber – przestrzenną konstrukcję wspinaczkową z trzema ściankami, hamakiem i zjeżdżalnią. Pozostałe zabawki m.in. zestaw piaskowy, zjeżdżalnia terenowa krótka i długa, 3 trampoliny kwadratowe, rozmieszczone są wokół Skyclimbera. Zabawki zostały dobrane pod kątem wspólnej zabawy z dziećmi w różnym przedziale wiekowym.
W ramach projektu powstała także siłownia zewnętrzna składająca się z 9 elementów (np. prasa nożna i prasa ręczna, orbitrek, rowerek, stepper, expander, biegacz, wioślarz, chodziarz). Pomiędzy sprzętami do ćwiczeń powstały siedziska i ławki, dzięki czemu oprócz aktywności będzie możliwy relaks i odpoczynek. Obiekt jest całodobowo monitorowany.

Pomysłodawcą Podwórka dla Pława, jest były radny tego okręgu Grzegorz Męciński, któremu dziękujemy za pomysł i zaangażowanie w jego powstanie.

Wartość zadania to 2 147 844,94 zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wyniosło 453 648,00 zł.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.05.2021, 19:03
Źródło informacji Stalowa Wola
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ