Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W tym roku mamy do czynienia z prawdziwym skokiem, jeśli chodzi o zasięg sieci wypożyczalni roweru miejskiego. W porównaniu do lat 2011-2014, system został rozbudowany z 33 stacji i 200 rowerów do 73 stacji i 730 rowerów. Znajduje to odbicie w znaczącym wzroście popularności tej formy komunikacji miejskiej. W poniedziałek operator systemu, firma Nextbike Polska, odnotował 100-tysięczne wypożyczenie w tym sezonie. Użytkownik po godz. 10 sięgnął po rower na stacji "Komandorska – Kamienna", by po kilkunastu minutach zwrócić go w lokalizacji "Dworzec kolejowy – północ". W sumie od 28 kwietnia rowery wypożyczane były już 112 130 razy. To wynik niewiele niższy od tego, jaki użytkownicy "wykręcili" w ciągu całego ubiegłego sezonu (ok. 130 tysięcy).
Pomimo że rowery WRM są obecne na ulicach miasta od 2011 roku, w tym roku zaobserwować można również znaczny wzrost rejestracji nowych użytkowników do systemu. W sumie tylko w tym sezonie dołączyło do niego już 14 480 osób. Łącznie zarejestrowanych jest już 86 379 osób.
W bieżącym sezonie rekordowym dniem pod względem liczby wypożyczeń był 13 maja (środa), kiedy mieszkańcy sięgali po rowery 7 780 razy. Oznacza to, że każdy rower był wypożyczany w tym dniu prawie 11 razy – średnio, co 11 sekund!
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 20.05.2015, 15:15 |
| Źródło informacji | Nextbike Polska |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Uzdrowisko Ustroń po modernizacji: 8 tys. zabiegów dziennie dla 2 tys. pacjentów PAP
- 24.06.2026, 13:55
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Wyzwania w obszarze neurologii - kluczowe dla Polski i Europy w dobie starzenia się społeczeństwa
Już jedna na trzy osoby w krajach Unii Europejskiej cierpi na choroby mózgu. Udary mózgu, choroby otępienne i migreny są jednymi z najważniejszych wyzwań zdrowotnych dla współczesnej Europy, a liczba pacjentów nimi obarczonych będzie rosła w miarę starzenia się populacji Starego Kontynentu. O zadaniach, z jakimi muszą się w tej sytuacji zmierzyć środowisko kliniczne i decydenci, dyskutowali uczestnicy okrągłego stołu „Neurologia w Polsce w kontekście europejskiego planu zdrowia mózgu”, organizowanego przez Instytut Rozwoju Spraw Społecznych, Komitet Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk i Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.- 24.06.2026, 10:33
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Instytut Rozwoju Spraw Społecznych
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ