Newsletter

Zdrowie i styl życia

Szczepienia w czasie pandemii. Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy, czego możemy się spodziewać?

16.11.2021, 11:17aktualizacja: 16.11.2021, 11:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© European Union, 2020
© European Union, 2020
Szybko przyrastająca krzywa zakażeń SARS-CoV-2 w krajach UE/EOG i utrzymujący się powolny trend wzrostowy zgonów z powodu COVID-19 – relacjonuje ECDC w datowanym na 11 listopada tego cotygodniowym raporcie. O tym, czego możemy się spodziewać i czym dysponujemy w walce z pandemią dyskutować będzie dwoje wybitnych ekspertów w dziedzinie epidemiologii i chorób zakaźnych podczas kolejnego spotkania z cyklu Środy o zdrowiu z Komisją Europejską. Odbędzie się ono już w tym tygodniu – 17 listopada o godz. 11.00.

Gośćmi tego spotkania będą: 

  • prof. Joanna Zajkowska, specjalistka chorób zakaźnych, epidemiologii i zdrowia publicznego, zastępca ordynatora Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
  • dr Piotr Kramarz, specjalista chorób zakaźnych i medycyny rodzinnej, zastępca kierownika działu doradztwa naukowego w European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC).

Trwające około godziny spotkanie będzie transmitowane na portalu Serwis Zdrowie, a zarejestrowani dziennikarze (link do rejestracji: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_HOfyVk_mS4qqG8fb3S1VTw) będą mogli zadawać pytania.

Źródło informacji: Serwis Zdrowie

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.11.2021, 11:17
Źródło informacji Serwis Zdrowie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ