Newsletter

Zdrowie i styl życia

Szprotawa: Krystyna Czubówna zapowie Park Goepperta

27.06.2023, 17:26aktualizacja: 27.06.2023, 17:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Szprotawa
Fot. UM Szprotawa
Zrewitalizowany niedawno Park Goepperta i nowa tężnia z tarasem w Szprotawie cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców, lecz także przyjezdnych.

Po dziesiątkach lat zadbano o park adekwatnie do jego rangi. Zakładano go na przełomie XIX/XX wieku w obszarze historycznych umocnień miejskich. Motywacją była działalność wielkiego botanika Heinricha Goepperta, urodzonego w Szprotawie – mówi Maciej Boryna z Urzędu Miejskiego w Szprotawie.

Park był swojego rodzaju ogrodem botanicznym, inspirowanym Ogrodem Botanicznym we Wrocławiu, którego właściwym założycielem i dyrektorem był nasz Goeppert. Zresztą pomniki botanika znajdziemy właśnie w rodzinnej Szprotawie oraz we Wrocławiu.

Archiwalne zdjęcia Parku:

https://pdfhost.io/v/ZOH4jZ6n_Zaoenia_do_koncepcji_zagospodarowania_Parku_Goepperta_w_Szprotawie_2020

Park Goepperta to nie tylko ciekawa roślinność, ale również komponujące się z nią zabytki. To nie tylko teren zielony, ale także zielone płuca centrum Szprotawy, przykład zastosowania zieleni w celu zapewnienia właściwych parametrów powietrza w obszarze miejskim. Z uwagi na wysokie wartości kulturowe oraz zakończoną niedawno rewitalizację parku postanowiliśmy nakręcić o nim film przyrodniczy – uzasadnia projekt burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik. Zaangażowaliśmy w tym celu znaną lektorkę panią Krystynę Czubównę.

Na obecną chwilę zapraszamy do obejrzenia trailera, a już w najbliższym czasie zaprezentujemy pełny materiał.

Link do trailera: https://www.youtube.com/watch?v=iPvz5j-1SLk

 

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.06.2023, 17:26
Źródło informacji Szprotawa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii