Newsletter

Zdrowie i styl życia

Tarnowo Podgórne: Zasadzimy ponad 70 000 tysięcy drzew

16.02.2023, 07:42aktualizacja: 16.02.2023, 07:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UG Tarnowo Podgórne
Fot. UG Tarnowo Podgórne
Już tej wiosny w Gminie Tarnowo Podgórne mieszkańcy zasadzą ponad 70 000 drzew, tworząc Społeczny Park Tarnowo Podgórne na terenie o powierzchni 12 hektarów, na granicy trzech miejscowości – Tarnowa Podgórnego, Lusówka i Jankowic.

– Chcemy, by powstał tam park oraz urządzenia sprzyjające rekreacji i wypoczynkowi na świeżym powietrzu – zapewnia Wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka.
 
Całość terenu przeznaczonego pod zalesienie została podzielona na 100 działek – każda o powierzchni ok. 500 m2 . Poprzez stronę internetową park.tarnowo-podgorne.pl można wybrać i zarezerwować działkę. Takiej rezerwacji może dokonać dowolna społeczność naszej Gminy: sołectwa, grupy mieszkańców, pracownicy firm, organizacje pozarządowe, kluby sportowe. W kolejnym kroku wystarczy wskazać termin sadzenia (marzec i kwiecień), a potem… w umówionym dniu spotkać się w terenie.
W tarnowskim Społecznym Parku zasadzone zostaną sosny zwyczajne, modrzewie europejskie, świerki pospolite, dęby szypułkowe, brzozy brodawkowate, klony pospolite, jesiony wyniosłe oraz lipy. Sadzonki – w zależności od gatunku – mają wysokość od 10 do 50 cm.
Gmina Tarnowo Podgórne pokrywa koszt zakupu sadzonek i zapewnia sprzęt, ale oczywiście można przynieść własne szpadle, by więcej osób mogło jednocześnie pracować.  
 
– Naszą akcję promujemy hasłem „Parkujmy razem” – wyjaśnia Wójt Tadeusz Czajka. – Teraz ma ono zachęcać do wspólnego tworzenia parku, ale także ma pokazywać, że w niedalekiej przyszłości to miejsce będzie zachęcać do wypoczynku, relaksu i do wspólnego spędzania czasu razem. Do zwolnienia tempa życia, do zatrzymania się, jednym słowem do „zaparkowania” wśród zieleni.
 
Więcej informacji oraz możliwość rezerwacji działki dostępne są na stronie internetowej park.tarnowo-podgorne.pl.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.02.2023, 07:42
Źródło informacji Tarnowo Podgórne
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii