Newsletter

Zdrowie i styl życia

Tor lodowy w COS Zakopane z zapewnionym finansowaniem MKDNiS (komunikat)

22.09.2021, 19:37aktualizacja: 23.09.2021, 08:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MKDNiS informuje:

Tor lodowy w COS Zakopane z zapewnionym finansowaniem MKDNiS

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński zdecydował o zwiększeniu dofinansowania budowy krytego toru lodowego w Zakopanem. Dzięki tej decyzji COS-OPO Zakopane będzie mógł formalnie zakończyć postępowania przetargowe i podpisać umowę z wykonawcą.

Hala, budowana w ramach Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu i przeznaczona do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego ma spełniać wszelkie międzynarodowe standardy. Lokalizacja obiektu na wysokości niemal 1000 m n.p.m. wpłynie na poprawę jakości warunków treningowych dla grup łyżwiarstwa szybkiego.

Obiekt w Zakopanem będzie drugim przeznaczonym pod uprawianie łyżwiarstwa szybkiego w Polsce. Pierwszy funkcjonuje w Tomaszowie Mazowieckim.

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem uruchomił postępowanie przetargowe pod koniec lipca. Po otwarciu ofert okazało się, że znacząco przewyższają one zakładany wcześniej koszt inwestycji. Decyzja ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu sprawia, że prace mogą rozpocząć się zgodnie z harmonogramem - na przełomie roku.

Zadaszony tor lodowy w COS-OPO Zakopane

Hala lodowa w Zakopanem powstanie w miejscu funkcjonującego od lat 60. minionego wieku odkrytego toru lodowego. Co istotne, nowy obiekt będzie wielofunkcyjny, a korzystanie z niego możliwe będzie w systemie całorocznym przez różne grupy sportowe. W ramach inwestycji powstanie także nowoczesne zaplecze administracyjno-szatniowe, bieżnia lekkoatletyczna wewnętrzna 3-torowa z szerokością toru wynoszącą ok. 1,22 m oraz bieżnia lekkoatletyczna zewnętrzna 4-torowa wraz z bieżnią prostą 100-metrową 6-torową. Pojemność trybun hali lodowej to 2000 miejsc. Obiekt będzie spełniał wymogi organizacji imprez masowych, w tym zawodów rangi międzynarodowej zgodnych z wymaganiami Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU) i Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego (PZŁS).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

km/ co/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.09.2021, 19:37
Źródło informacji MKDNiS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ