Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Uzupełni w tym zakresie boisko wielofunkcyjne, znajdujące się na terenie miejscowej Szkoły Podstawowej. W podpisaniu umowy, oprócz Burmistrza Marka Długozimy, uczestniczyła m. in. sołtys Boleścina Agnieszka Zagwojska, niekryjąca wielkiego zadowolenia z tytułu planowanej inwestycji. Podkreśliła wdzięczność, że także dzieci z Boleścina zyskają nowy plac, ponieważ z każdym rokiem w ww. miejscowości powiększa się liczba dzieci. Już dziś wiadomo, że wśród urządzeń zaplanowanych na placu znajdzie się m.in. „tyrolka”, urządzenia siłowni plenerowej, stół do gier planszowych oraz cieszące dużym zainteresowaniem tzw. „piłkarzyki”.
Oprócz wymiaru praktycznego, plac ma posiadać także wartość estetyczną, aby jeszcze przyjemniej było na nim spędzać czas. Dlatego równocześnie zaplanowano nasadzenia zieleni. Mieszkańcy są wdzięczni, za dostrzeżenie i tak kompleksową realizację ich potrzeb. Burmistrz Gminy Trzebnica podpisał już umowę na wykonanie ww. zadania z Arturem Gąsiorkiem z firmy Free Kids z Trzęsowic koło Zawoni, a koszt prac wyceniono na 112 536,10 tys. zł. Zaś sołtys odwiedziła wraz burmistrzem Markiem Długozimą teren przeznaczony pod budowę placu zabaw. Zaangażowanie ww. sołtys docenia nie tylko sam burmistrz, ale także rzesza mieszkańców, którzy w plebiscycie Gazety Wrocławskiej z 2019 roku, oddając głos na Agnieszkę Zagwojską, przyznali jej tytuł Sołtysa Roku. Nie tylko sołtys, ale i sołectwo zostali zwycięzcami w głosowaniu MISTRZOWIE AGRO (Powiat Trzebnicki) w dwóch kategoriach: Sołectwo Roku i Sołtys Roku. Udana współpraca lokalna z pewnością będzie mieć kontynuację, gdyż burmistrz Marek Długozima już ujawnił część przyszłych planów związanych z Boleścinem – odnośnie projektowanej drogi, która połączy miejscowość z Głuchowem Górnym. Będzie to ciekawa i bezpieczna alternatywa dotarcia do sąsiednich miejscowości.
Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na budowę placu zabaw w miejscowości Jaszyce. Inwestycję wykona firma Free Kids z Trzęsowic koło Zawoni, a jej koszt to 50 614,19 zł. Pomimo trudnych czasów związanych z rygorem sanitarnym i COVIDEM-19 - w Gminie Trzebnica zapowiada się bardzo owocny rok względem inwestycji. Należy bowiem także wspomnieć o planach względem kolejnej miejscowości – Jaszyc. Tam również zaplanowano stworzenie miejsca do zabaw dla dzieci, a także wypoczynku dla dorosłych. Wszystko to w związku z faktem, iż w wyniku pojawienia się nowej zabudowy, a także osiedlenia się w powyższym miejscu wielu rodzin z małymi dziećmi, burmistrz Marek Długozima podjął decyzję o stworzeniu kolejnego na obszarze Gminy Trzebnica bezpiecznego miejsca do zabaw i odpoczynku.
Nowy plac zabaw powstanie w sąsiedztwie istniejącego terenu rekreacyjnego, gdzie znajduje się m.in. wiata oraz boisko do siatkówki. Na placu zabaw znajdą się m.in. orle gniazdo, podwójna huśtawka, zestaw zabawowy, piaskownica i karuzela. Podstawione zostaną także elementy małej architektury – ławki oraz kosze na śmieci.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 16.10.2020, 10:03 |
| Źródło informacji | Trzebnica |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Dostęp do leków a bezpieczeństwo zdrowotne: debata o roli aptek i samorządów PAP
- 11.08.2026, 16:08
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
51 proc. Polaków: o pięknie zdecyduje zdrowie, nie wygląd. Nowy raport DOZ.pl PAP
Zdrowe odżywianie, dobra kondycja fizyczna i zdrowie psychiczne są dla Polek i Polaków ważniejsze niż perfekcyjny wygląd. Raport DOZ.pl „Piękno zaczyna się od zdrowia” pokazuje, że dbanie o siebie coraz częściej postrzegane jest jako efekt zdrowego stylu życia, a nie cel sam w sobie.- 11.08.2026, 15:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
P&F Products & Features GmbH ogłasza przejęcie AVVie GmbH
Przejęcie wzmacnia ofertę P&F w obszarze leczenia strukturalnych chorób serca dzięki włączeniu systemu AngelValve™ Augmentation System – nowatorskiego przezcewnikowego rozwiązania do leczenia niedomykalności zastawki mitralnej. Transakcja rozszerza portfolio nowej generacji przezcewnikowych terapii zastawkowych oraz potwierdza długoterminowe zaangażowanie firmy w rozwój innowacyjnych technologii dla pacjentów ze strukturalnymi chorobami serca.- 07.08.2026, 08:44
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ