Newsletter

Zdrowie i styl życia

Zlecone: 60 lat Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego

15.12.2010, 15:22aktualizacja: 15.12.2010, 15:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

18 grudnia 2010 roku o godz. 11.00 w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbędzie się spotkanie jubileuszowe z okazji sześćdziesięciolecia powstania Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Spotkaniu będzie towarzyszyć m.in. wystawa "Polskich turystów - krajoznawców portret własny", która jest podziękowaniem za sześćdziesiąt lat wspólnych wędrówek, działań i radości. Spotkanie honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Towarzystwo wypracowało i upowszechniło krajoznawczy program turystyki, którego treścią jest poznawanie ojczyzny. Przez te lata wiele się w turystyce polskiej zmieniło - inne są warunki i możliwości, inne potrzeby, wreszcie inny sprzęt i baza. Niezmienne jednak pozostały idee łączące naszych członków, chęć poznawania kraju i świata, radość z aktywności fizycznej i kontaktu z przyrodą, wreszcie potrzeba wspólnego działania. Członków PTTK łączy pasja uprawiania turystyki, odkrywania piękna swojego kraju, chęć społecznego działania.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców. Powstało sześćdziesiąt lat temu z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (1873 r.) i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (1906 r.).

Więcej informacji na stronie: http://www.pttk.pl.

KONTAKT:

Jolanta Śledzińska

tel. (22) 826 5735

e-mail: jsledzinska@pttk.pl

Źródło informacji: PTTK

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.12.2010, 15:22
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii