Newsletter

Zdrowie i styl życia

Zlecone: Konferencja "Aktywni z astmą" - bo sport to zdrowie

10.01.2011, 10:00aktualizacja: 10.01.2011, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Obalamy mity, wyznaczamy nowe trendy w edukacji.

22 stycznia 2011r. Centrum Edukacji Olimpijskiej, ul. Wybrzeże Gdańskie 4, Warszawa

WSTĘP WOLNY po wcześniejszej rejestracji na stronie http://www.aktywnizastma.pl

Astma jest obecnie najczęstszą chorobą przewlekłą u dzieci i młodzieży. Według badań epidemiologicznych ISAAC (International Study of Asthma and Allergies in Childhood) na astmę choruje nawet co 3-cie dziecko do 14 roku życia. Ale czy choroba ta musi oznaczać ograniczenia dzieci w aktywności fizycznej? Otóż NIE! Już 22 stycznia 2011 r. podczas konferencji "Aktywni z astmą", razem z mistrzami olimpijskimi dotkniętymi astmą Leszkiem Blanikiem oraz Robertem Korzeniowskim, specjaliści ze świata medycyny, nauki i sportu odpowiedzą na pytanie jak radzić sobie z astmą nie rezygnując z aktywności fizycznej. Według najnowszych trendów medycznych aktywni z astmą mają większe szanse na przezwyciężenie objawów chorobowych i pełną integrację społeczną.

Szacuje się, że w Polsce ok 70% dzieci chorujących na astmę nie uczestniczy w zajęciach WF, nie wspominając o dodatkowych aktywnościach.

Konferencja "Aktywni z astmą" będzie miała na celu przekazanie niezbędnych informacji nauczycielom WF-u jak całkowicie bezpiecznie zaktywizować wychowanków chorujących na astmę do udziału w zajęciach WF oraz lekarzom jak równolegle łączyć leczenie astmy nie wykluczając aktywności fizycznej i uprawiana sportu na poziomie szkolnym.

Informacje i zapisy: http://www.aktywnizastma.pl

Partnerzy honorowi :

- Ministerstwo Edukacji Narodowej

- Prezydent m. st. Warszawy

- Polski Komitet Olimpijski

- Polskie Towarzystwo Alergologiczne

Pliki graficzne dotyczące tej informacji prasowej znajdują się na portalu Serwisu Informacji Zleconych pod adresem http://siz.pap.pl.

KONTAKT:

Biuro Projektu Konferencji

ul. Księcia Janusza 64 p. 206

01-452 Warszawa

tel. (22) 6915634

fax (22) 4659258

e-mail: j.maciak@ine.com.pl

e-mail: andrzej@fundacjasportowapolska.pl

http://www.aktywnizastma.pl

Źródło informacji: Fundacja Instytut Nowoczesnej Edukacji

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.01.2011, 10:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii