Newsletter

Zdrowie i styl życia

Zlecone: Nowe urządzenie do sekwencyjnego ucisku pneumatycznego, wspomagające leczenie przewlekłego niedokrwienia kończyn wchodzi na rynek dzięki Mego Afek

19.11.2010, 09:30aktualizacja: 19.11.2010, 09:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Angio Press pomaga pacjentom zachować lub odzyskać sprawność fizyczną.

DUSSELDORF, Niemcy i HAIFA, Izrael, 19 listopada 2010 r. /PRNewswire/ - Nowe urządzenie do sekwencyjnego ucisku pneumatycznego, wspomagające krążenie krwi u pacjentów ze zdiagnozowanym przewlekłym niedokrwieniem kończyn (PNK), zostanie po raz pierwszy zaprezentowane przez Mego Afek AC, Ltd. na Światowym Forum Medycznym MEDICA.

Angio Press(R) zapewnia leczenie za pomocą ciśnienia pneumatycznego, dawkowanego sekwencyjnie poprzez opaski wypełnione powietrzem. Opaski nakładane na poszczególne części ciała wypełniają się powietrzem w sposób sekwencyjny, od stóp i kostek w górę aż do łydek osób, u których zdiagnozowano PNK. Na końcu sekwencji ciśnienie jest zatrzymywane na 4 sek. i uwalniane. Kiedy z opasek zejdzie powietrze, następuje 40 sek. przerwa bez ciśnienia.

Ta uciskowa terapia sekwencyjna potwierdziła swoją skuteczność jako metoda zapobiegająca zakrzepicy żył głębokich i obrzękowi limfatycznemu. Wstępne rezultaty badań klinicznych z zastosowaniem Angio Press dowiodły, że urządzenie to przyczynia się do zmniejszenia objawów u osób cierpiących na PNK, co może mieć pozytywny skutek, jeśli chodzi o zwiększenie przepływu krwi w kończynach, a tym samym poprawę sprawności ruchowej.

"Pacjentom cierpiącym na chromanie przestankowe, którzy poddają się leczeniu inwazyjnemu w celu zwalczenia niedokrwienia kończyn, zaleca się terapię zachowawczą. Angio Press zapewnia lekarzom dodatkowy sposób leczenia pacjentów ze stabilnym II stopniem PNK - powiedział profesor Avigdor Zelikovsky, były dyrektor oddziału kardiologicznego Centrum Medycznego Rabin w Izraelu. - Nieinwazyjne metody takie jak ta pomogą pacjentom zachować lub w wielu przypadkach odzyskać sprawność ruchową, bez dodatkowych skutków ubocznych i sprawią, że ich styl życia będzie zdrowszy".

Angio Press jest teraz dostępny dla pacjentów dzięki przeprowadzanemu pod kontrolą lekarzy wieloośrodkowemu badaniu kończyn. Zgodnie z informacjami zebranymi od 28 osób badanych w Niemczech i Izraelu, pacjenci, znajdujący się w grupie leczonych osób, otrzymywali leki przeciwzakrzepowe (aspirynę lub clopidigrel), regularnie ćwiczyli oraz poddawali się terapii z Angio Press raz dziennie przez trzy godziny, bądź dwa razy dziennie przez 1,5 godziny. U pacjentów tych obserwowano zwiększenie długości dystansu, po pokonaniu którego po raz pierwszy odczuwali ból. Przed rozpoczęciem terapii początkowe chromanie występowało u nich po przejściu dystansu 75 m. Po trzech miesiącach terapii pacjenci zwiększali dystans do 145 m, co oznacza poprawę o 69 m. Wyniki te porównano z wynikami grupy kontrolnej, której podawane były leki i która otrzymała zalecenia dotyczące ćwiczeń. Grupa kontrolna wykazała zwiększenie pokonywanego dystansu z 79,5 m do 96 m, co oznacza średnią poprawę o 13 m. Pozostałe wyniki wskazywały na zmianę długości dystansu, jaki pacjent był w stanie przejść do chwili wystąpienia nieprzerwanego chromania. Grupa pacjentów objętych terapią wykazywała średnie wydłużenie tego dystansu o 62,5 m, podczas gdy w grupie kontrolnej obserwowano skrócenie dystansu średnio o 12 m.

W żadnej z grup objętych badaniem nie zaobserwowano przypadków wyraźnego pogorszenia samopoczucia, choć lekki dyskomfort zgłosiło dwóch uczestników, przy początkowym ciśnieniu 120mm/Hg. Poprawa nastąpiła po wyregulowaniu poziomu ciśnienia przez lekarza.

"Angio Press wprowadza w życie potwierdzone wyniki badań naukowych dotyczące podnoszenia przepływu krwi i redukcji bólu” - mówi Yossi Mazel, wicedyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Mego Afek. - Jesteśmy obecnie w stanie zaoferować naszym pracownikom większy wybór urządzeń zapewniających sekwencyjny ucisk pneumatyczny. Dzięki tym urządzeniom możliwa jest znacząca poprawa jakości życia pacjentów".

Informacje o przewlekłym niedokrwieniu kończyn dolnych (PNK)

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych określane jest mianem patologicznej niedrożności tętnic, uniemożliwiającej właściwy przepływ krwi do naczyń wieńcowych i mózgowych. Choroba pojawia się w momencie, gdy tętnice stóp, nóg, dłoni i rąk zostają zablokowane przez płytki miażdżycowe (osad), co powoduje ich zawężenie i usztywnienie, utrudniając przepływ krwi. Usztywnienie tętnic nazywa się miażdżycą tętnic (atherosclerosis) i może prowadzić do uszkodzenia tkanek, wynikającego z pozbawienia ich dopływu krwi, a co za tym idzie tlenu i składników odżywczych. Chorobie tej można zarówno zapobiegać, jak i leczyć ją.

Informacje o Mego Afek AC, Ltd.

Mego Afek specjalizuje się w produkcji nieinwazyjnych urządzeń medycznych, systemów kontroli poziomu ciśnienia oraz produktów wykonanych z użyciem zgrzewarek wysokiej częstotliwości, takich jak układy czy elementy nadmuchiwane. Oddział medyczny firmy zajmuje się produkcją nieinwazyjnych systemów medycznej terapii uciskowej, przeznaczonych do leczenia zaburzeń krążenia krwi, krążenia limfatycznego oraz wykorzystywanych w profilaktyce zakrzepicy żył głębokich, systemów terapii masażem estetycznym i stacjonarnego sprzętu do ćwiczeń wzmacniających układ krążenia. Linia produktów obejmuje znane na całym świecie systemy terapii uciskowej Lympha Press(R), Phlebo Press, Plebo Press DVT i Ballancer(R) - systemy estetycznego masażu limfatycznego. Produkty Mego Afek sprzedawane są na całym świecie za pośrednictwem ustalonych sieci dystrybutorów. Nasze produkty medyczne i estetyczne sprzedawane są w ponad 30 krajach w Europie, Azji, obu Amerykach, na Środkowym Wschodzie i w Afryce.

Angio Press, Lympha Press i Ballancer są zarejestrowanymi znakami towarowymi Mego Afek AC, Ltd.

Źródło: Mego Afek AC, Ltd.

KONTAKT:

Feintuch Communications

Jules Abraham

tel. +1-212-808-4904

e-mail:jules@feintuchpr.com

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.11.2010, 09:30
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ