Newsletter

Zdrowie i styl życia

Zlecone: Okres karnawału inaczej: stylowe kwatery urlopowe w miastach karnawałowych Europy

26.01.2011, 10:00aktualizacja: 26.01.2011, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Warszawa, 26 stycznia 2011 r. - Tajemnicze maski, oryginalne kostiumy i fantazyjne spektakle: z tym związane są dwa z największych europejskich festiwali karnawałowych, odbywających się w Wenecji i na Teneryfie. Na te dni pełne zabawy, portal specjalizujący się w wynajmie obiektów urlopowych ma w swojej ofercie apartamenty znajdujące się w historycznych kamieniczkach i posiadłościach położonych w centrum.

Od 26 lutego do 8 marca 2011 r. cała Wenecja przemieni się w ogromny bal maskowy. Dziesięciodniowy spektakl jest inaugurowany lotem anioła, kiedy dziewczyna w białym stroju zjeżdża na linie z dzwonnicy Bazyliki św. Marka do Pałacu Dożów, a tysiące kolorowych baloników unosi się ku niebu. Obok karnawału ulicznego oraz pokazów akrobatycznych i ogniowych wokół placu św. Marka, przybyli mogą również podziwiać wiele tradycyjnych atrakcji, jak np. wybór najpiękniejszego kostiumu. Tygodniowy pobyt dla trzech osób w mieszkaniu urlopowym położonym bezpośrednio przy Canal Grande kosztuje w Casamundo już od 2 947 PLN (numer oferty: 216339).

W najważniejszych miejscowościach karnawałowych Teneryfy, Puerto de la Cruz i Santa Cruz, drugi największy po Rio de Janeiro karnawał na świecie jest obchodzony szczególnie kolorowo i wesoło. Na największej z Wysp Kanaryjskich goście mogą od 27 lutego do 13 marca 2011 r. podziwiać barwne kostiumy i niezwykłe pochody. Jednym z najbardziej oryginalnych jest tzw. "pogrzeb sardynki", podczas którego w środę popielcową ogromna sardynka wykonana z tektury jest niesiona ulicami, a następnie palona.

W Puerto de La Cruz typowa kanaryjska posiadłość położona pośród pól bananowych, zapewnia dobry punkt wypadowy do obejrzenia tych i innych charakterystycznych zabaw, jak np. bieg mężczyzn w szpilkach (cena za tydzień: 3 192 PLN/dwie osoby, numer oferty: 118792).

Tysiące innych ofert z całej Europy dostępne są na stronie http://www.casamundo.pl lub pod bezpłatnym numerem infolinii 800 801 105.

KONTAKT:

Casamundo

Katarzyna Janul

tel. (22) 300 86 03

e-mail: info@casamundo.pl

Profil przedsiębiorstwa:

Obecnie portal Casamundo zawiera ponad 100 000 ofert noclegów o wysokim standardzie w ponad 32 europejskich krajach i należy tym samym do wiodących portali pośredniczących w wynajmie apartamentów i domków letniskowych w całej Europie.

Źródło informacji: APA-OTS

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.01.2011, 10:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.