Newsletter

Zdrowie i styl życia

Zlecone: Polemika z tekstem: "Kto stoi za atakiem na zimową stolicę?" Łukasza Bobka

12.06.2012, 15:16aktualizacja: 12.06.2012, 15:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

12.06.2012 r. - We wczorajszej "Gazecie Krakowskiej" przeczytałem tekst o złych Słowakach, którzy uprawiają czarny PR, a ponieważ obarczono za niego również mnie, jako jednego z inicjatorów akcji "Nasze góry - wspólna sprawa", postanowiłem zabrać głos.

Okazuje się, że według redaktora Łukasza Bobka, za wszelkie ostatnie niepowodzenia Zakopanego odpowiadają Słowacy z Tatry Mountain Resorts. Tymczasem Zakopane nie dostało żadnego głosu na posiedzeniu FIS w sprawie wyboru organizatora Mistrzostw Świata w 2017. Zdaniem autora artykułu, w wyniku zmowy i czarnego PR, narciarze i snowboardziści nie przejeżdżają do Zakopanego, a przez dwa lata nie udało się wybudować odpowiedniej trasy do treningu dla polskich biegaczek zimowych.

Opisywane powyżej fakty znalazły się w głównych wydarzeniach wiadomości TVP, TVN; na antenach stacji radiowych m.in. RMF FM, Programie 3 Polskiego Radia; oraz w ogólnopolskich gazetach w Polsce m.in. "Gazecie Wyborczej", "Rzeczypospolitej" czy "Przeglądzie Sportowym". Jak widać, media w Polsce uczestniczą w spisku przeciwko Zakopanemu. Mało tego, do spisku dołączył rząd Polski, wyrażając swoje obiekcje w sprawie gwarancji finansowych dla Zakopanego, oraz członkowie Komitetu FIS z kilku krajów.

To, że turyści, narciarze i snowboardziści, zamiast Zakopanego, wybierają Alpy, Dolomity, Szpindlerowy Młyn czy obiekty TMR po stronie słowackiej, to również spisek i czarna robota Słowaków. To, że więcej osób, zamiast na śmigi do Zakopanego, wybrało się do Bukowiny, Białki Tatrzańskiej, jeździło na Szrenicy w Szklarskiej Porębie i Świeradowie-Zdroju, gdzie inwestują, rozbudowują infrastrukturę i współpracują ze sobą - to również wina Słowaków.

Tatry Mountain Resorts wyrasta na jakiegoś potwora z Loch Ness, którego macki sięgają praktycznie wszędzie, i którego możliwości są ogromne. A dlaczego? Dlatego, że wprost powiedzieli: "Chcemy inwestować w Zakopane, chcemy uczestniczyć w rozwoju kolejki na Kasprowy Wierch. Wierzymy, że inwestycje w PKL przyniosą korzyść nie tylko firmie, lecz także dużej grupie kooperantów. Wierzymy, że nam się uda, bo mamy wiedzę, umiejętności oraz ciężko zarobione pieniądze". Powiedzieli to wprost w Zakopanem wspólnie z czterema gminami w Warszawie. Być może dlatego narazili się tym, którzy przespali ostatnie kilka lat i nie zauważyli, że świat się zmienił.

Jestem przeciw odgrzewaniu nacjonalistycznego kotleta i nastawianiu przeciwko Słowakom, budowaniu scenariusza opartego na negatywnych emocjach i zawierającego insynuacje oraz pomówienia. W artykule czwórka młodych ludzi, inicjatorów akcji "Nasze góry - wspólna sprawa", to pierwsze "szwarccharaktery" w naszym kraju. Pracują oni dla jakiejś mitycznej agencji PR z Wrocławia.

Redaktor Łukasz Bobek wie z rozmowy ze mną, że do inicjatywny należą różne osoby i instytucje, że chcemy, aby o problemach polskich gór mówić uczciwie i z zaangażowaniem. Dlatego piszemy i będziemy mówić o wszystkim, co nas boli. Będziemy mówić o zmianach w polskich górach, o tym, że warto rozmawiać i dyskutować oraz że zarówno pomysły innych mogą być dobre, jak i nasze. Będziemy pisać o zaletach współpracy, również z takimi firmami, jak Tatry Mountain Resorts, ponieważ wierzymy, że tak, jak w przypadku Euro, może się ziścić sen o olimpiadzie zimowej w Polsce.

W naszej ocenie łatwiej jest pisać o tym, że ktoś prowadzi czarny PR. Obarczać za niepowodzenia Słowaków, którzy wspólnie z czterema gminami - Czernichów, Krynica-Zdrój, Szczawnica i Zawoja - założyli konsorcjum i chcą przeprowadzić zmiany dla pożytku i rozwoju turystyki oraz, o zgrozo, dla rozwoju własnego biznesu. Lepiej napisać, że ktoś atakuje Zakopane, niż analizować prawdziwe problemy i szukać ich rozwiązania. Moim zdaniem redaktor napisał tekst ku przestrodze dla inwestorów - nam was tutaj nie potrzeba.

Wojciech Majeran oraz Małgorzata Leja, Grzegorz Jadczyk, Michał Hernes współautorzy inicjatywy "Nasze góry - wspólna sprawa"

KONTAKT:

tel. kom. + 48 505 130 509

e-mail: wojciech.majeran@gmail.com

Źródło informacji: inicjatorzy kampanii "Nasze góry - wspólna sprawa"

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.06.2012, 15:16
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ