Pobierz materiał i Publikuj za darmo
CHICAGO - (BUSINESS WIRE) - Na spotkaniu Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej (RSNA) 2011, GE Healthcare (NYSE: GE) zaprezentuje urządzenie Discovery IGS 730, pierwszy interwencyjny system prześwietleń rentgenowskich zaprojektowany tak, by połączyć zalety systemów umocowanych w podłożu i suficie. Urządzenie Discovery IGS 730 jest wyposażone w napędzaną silnikiem suwnicę, sterowaną laserowo technologię poruszania, umożliwiającą przewidywanie i dokładne określanie torów ruchu urządzenia, aplikację Wide Bore 3D umożliwiającą obrazowanie 3D oraz ponad 20 innych zaawansowanych aplikacji. To sprawia, że Discovery IGS 730 kwalifikuje się do nowej ery zabiegów interwencyjnych. Znaczenie innowacyjności urządzenia w dziedzinie obrazowania interwencyjnego porównuje się do wynalezienia technologii płaskiego ekranu.
"Naszym celem było znalezienie rozwiązania eliminującego kompromisy, na które dotychczas musieli się godzić nasi klienci przy wyborze systemu obrazowania interwencyjnego. Zazwyczaj wybór pomiędzy systemami umocowanymi w podłożu i suficie oznacza kompromis wobec dostępu pacjenta do przepływu powietrza w pomieszczeniu, a sterylnością, podczas gdy wybór pomiędzy jednostką umocowaną, a ruchomymi ramionami C oznacza rezygnację z jakości obrazu na rzecz większej mobilności. Obecnie, interwencjoniści oraz chirurdzy, którzy wykonują kompleksowe, minimalnie inwazyjne zabiegi, mają do wyboru całkowicie nową kategorię systemu obrazowania, która eliminuje potrzebę jakichkolwiek kompromisów: Discovery. W GE Healthcare wierzymy, że Discovery IGS 730 ma potencjał, by zrewolucjonizować dziedzinę obrazowania interwencyjnego" - mówi Hooman Hakami, prezes i dyrektor generalny GE Healthcare Interventional Systems.
Discovery IGS 730 to prawdziwa rewolucja w dziedzinie obrazowania. Urządzenie nie jest przyczepione do podłoża ani do sufitu, a umożliwia pełen dostęp do pacjenta, bez potrzeby zawieszania nad nim całego systemu. Urządzenie łączy mobilność ramienia C z wysoką jakością obrazu i możliwościami systemu zamontowanego na stałe. Sterowana laserowo ruchoma suwnica z silnikiem eliminuje ograniczenia środowiska interwencyjnego. Umożliwia pełen dostęp do pacjenta oraz nieograniczone możliwości ustawiania urządzenia, zapewniając jednocześnie sterylną czystości, by uzyskać elastyczne i bezpieczne otoczenie pomieszczenia operacyjnego. Wyjątkowa suwnica występuje w modelu o szerokiej średnicy, która umożliwia dostęp do kątów ostrych oraz łatwość obrazowania 3D, szczególnie w przypadku pacjentów o większych rozmiarach.
Ramię C w Discovery IGS 730 przymocowane jest do zaawansowanego pojazdu sterowanego (AGV, Advanced Guided Vehicle), czyli w pełni mobilnego systemu wyposażonego w silnik. Oparty o sterowanie laserowe AGV może poruszać się swobodnie z pozycji obrazowania, do zatrzymania się lub pozycji wycofującej, po wcześniej ustalonych torach ruchu, w celu zapewnienia lepszego dostępu do pacjenta. Urządzenie Discovery IGS 730 wyposażone jest w funkcję One-Touch-Back-Out, umożliwiającą szybki i łatwy ruch suwnicy oddalający urządzenie od pacjenta. Przemieszczanie urządzenia jest przewidywalne, dokładne oraz łatwe w obsłudze, przez co możliwa jest doskonała kontrola oraz optymalne ustawienie urządzenia w dowolnym momencie zabiegu. Miejsce zatrzymania urządzenia oraz dystans wycofywania można dostosować do różnych konfiguracji poszczególnych pomieszczeń.
"Moje pierwsze wrażenie było takie, że system ten umożliwi nam zwiększenie dostępu do pacjenta tak jak nigdy wcześniej. Urządzenie eliminuje wszelkie ograniczenia systemów przymocowanych do sufitu i podłoża bez rezygnacji z ich zalet - mówi dr Hal Folander, dyrektor Oddziału Radiologii oraz kierownik Działu Radiologii Interwencyjnej w Szpitalu św. Łukasza oraz Sieci Zdrowia w Pensylwanii, który uczestniczył w symulacjach klinicznych na fantomach, przy użyciu Discovery IGS 730. - Uczestnicząc w badaniach i rozwoju tego produktu od 25 lat, mogę powiedzieć, że jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej rewolucyjnych projektów interwencyjnych, jakie widziałem. Jest to innowacja na podobną, jeśli nie większą skalę, niż wynalezienie technologii płaskiego ekranu na potrzeby zabiegów interwencyjnych".
Oprócz funkcji mobilnych, Discovery IGS 730 wyposażone jest w ponad 20 zaawansowanych aplikacji. Jednym z przykładów jest nowa aplikacja Wide Bore 3D dla łatwiejszego obrazowania 3D oraz tworzenia zdecentralizowanych obrazów 3D, w celu odtworzenia na ekranie struktur anatomicznych, takich jak granice wątroby podczas zabiegów onkologicznych lub granicy skóry w czasie zabiegów z użyciem igieł.
"Z Discovery IGS 730, lekarze będą mogli odkryć na nowo przestrzeń oraz ruch przy jednoczesnym zastosowaniu wszelkich zaawansowanych możliwości obrazowania systemów interwencyjnych GE" - mówi Chantal Le Chat, dyrektor generalny oddziału Radiologii Interwencyjnej GE Healthcare.
GE Healthcare na konferencji RSNA 2011
Każdego roku w Chicago, na konferencji Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej (RSNA) odbywa się forum, na którym prezentowane są najnowsze innowacje w dziedzinie obrazowania w medycynie. Uczestnicy konferencji mogą odwiedzić GE Healthcare na stanowisku 3335 przy McCormick Place w hali południowej. Przez cały tydzień w ramach tej imprezy, GE Healthcare będzie prezentować nowości oraz informacje przy użyciu następujących platform cyfrowych:
- Cyfrowy zestaw prasowy: http://newsroom.gehealthcare.com/press-kits/ge-healthcare-at-rsna-2011/
- Twitter: wejdź na @GEHealthcare i nasz znacznik #GERSNA
- Kanał na YouTube: http://www.youtube.com/gehealthcare
- Flickr: http://www.flickr.com/people/gehealthcare/
Informacja dla wydawców
Zdjęcia, klipy video oraz materiały dodatkowe będą dostępne po godz. 13:00 czasu centralnego na stronie: http://newsroom.gehealthcare.com/discovery.
Informacje o GE Healthcare
GE Healthcare oferuje nowoczesne technologie i usługi medyczne, które wyznaczają nowe standardy opieki nad pacjentem. Mamy duże doświadczenie w zakresie technologii obrazowania, przetwarzania informacji medycznych, diagnostyki, systemów monitorowania stanu pacjenta, wykrywania narkotyków, technologii produkcji biofarmaceutyków oraz technologii i rozwiązań zwiększających wydajność. Dzięki temu możemy pomóc naszym klientom w zapewnieniu lepszej opieki pacjentom na całym świecie po obniżonych kosztach. Ponadto, we współpracy z liderami sektora medycznego, dążymy do zmian przepisów na całym świecie tak, aby ułatwiały one wdrażanie zrównoważonych systemów opieki zdrowotnej.
Nasza wizja przyszłości znana pod nazwą "healthymagination" ("zdrowa wyobraźnia") zachęca wszystkie zainteresowane strony z całego świata do udziału w naszych dążeniach, gdyż staramy się stale opracowywać kolejne innowacje skoncentrowane na obniżaniu kosztów i ułatwianiu dostępu do opieki medycznej oraz na podnoszeniu jej jakości i zwiększaniu skuteczności na całym świecie. GE Healthcare z siedzibą w Wielkiej Brytanii, jest działem firmy General Electric (NYSE: GE). GE Healthcare prowadzi działalność na całym świecie, a pracownicy firmy zajmują się obsługą specjalistów ze służby zdrowia oraz ich pacjentów w ponad 100 krajach. Więcej informacji na temat GE Healthcare można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem http://www.gehealthcare.com.
Aktualności dostępne są na stronie: http://newsroom.gehealthcare.com.
(1) Discovery IGS 730 oczekuje obecnie na uzyskanie zezwolenia 510(k) Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) i nie jest dostępny w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
KONTAKT:
GE Healthcare
Holly Langdon
tel. +1-414-429-6998
e-mail: holly.langdon@ge.com
Źródło informacji: Business Wire
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 28.11.2011, 14:35 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |