Newsletter

Zdrowie i styl życia

Zlecone: Wyniki Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Minigolfie 2011 pod patronatem Światowej Federacji Minigolfa w Naturns we Włoszech

17.08.2011, 18:37aktualizacja: 17.08.2011, 18:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Niemcy zostały utytułowane Młodzieżowym Mistrzem Europy w Minigolfie zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn w Mistrzostwach Europy w Minigolfie organizowanych przez Światową Federację Minigolfa, które odbyły się w Naturns, we Włoszech.

Naturns - Podium przedstawiało się tak samo w przypadku zespołów juniorów i juniorek - Szwecja zajęła drugie miejsce na podium, a Austria - trzecie.

W rozgrywkach indywidualnych Kevin Feuchtl (AUT) pokonał Robina Hettrich'a (GER), dzięki czemu zdobył główny tytuł w kategorii juniorów. Kai Loedding (SUI) przypadło trzecie miejsce, zaś Philipowi Lau'owi (GER) - czwarte. W przypadku rozgrywek juniorek, całe podium zostało zajęte przez niemieckie zawodniczki. Katharina Benn wywalczyła pierwsze miejsce na podium, Anne Bollrich drugie, zaś trzecie zajęła Vanessa Peuker. Tuż za podium, bo na czwartym miejscu, uplasowała się Annika Dellmann.

W kategorii Stroke Play juniorów pierwsze miejsce zajął Gerrit Below (GER), drugi wynik zdobył Lorenzo Levis (ITA), a Robin Hettrich (GER) - trzeci. W kategorii Stroke Play juniorek ponownie odznaczyły się Niemki zajmując całe podium: Vanessa Peuker - pierwsze, Annika Dellmann - drugie, a Anne Bollrich - trzecie miejsce.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Minigolfie zostały rozegrane na polach przeznaczonych do gry w Minigolfa i Miniaturgolfa, należących do SSV Naturns.

Opiekun młodzieżowy Światowej Federacji Minigolfa Pasi Aho mówi: "Był to turniej, który na pewno na wiele lat pozostanie w pamięci uczestników. Piękna pogoda, wspaniały ośrodek, ekscytujące chwile towarzyszące uczestnikom biorącym udział w każdej kategorii, niezwykłe wyniki, a zwłaszcza bardzo wysoki poziom i profesjonalizm komitetu organizacyjnego sprawiły, że impreza ta była niezapomnianym przeżyciem."

"Tegoroczna edycja Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Minigolfie zakończyła się piękną ceremonią zamknięcia turnieju. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, dzięki którym to wydarzenie mogło dojść do skutku: sponsorom, lokalnym oraz regionalnym władzom, włoskiej federacji sportowej minigolfa, oraz pracownikom i wolontariuszom SSV Naturns, działającym pod kierownictwem Josefa i Stefana Zischg, którzy udowodnili, że potrafią właściwie idealnie dopracować każdy szczegół organizacji tego typu imprezy."

Na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Minigolfie 2011 były reprezentowane następujące kraje: Niemcy, Włochy, Austria, Szwajcaria, Szwecja, Czechy, Słowacja, Rosja, Dania, Finlandia i Portugalia. 88 graczy z jedenastu krajów rywalizowało ze sobą w mistrzostwach.

Oficjalna strona Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Minigolfie 2011, organizowanych przez Światową Federację Minigolfa: http://www.minigolfem2011.com.

Materiał wizualny jest dostępny do darmowego wydruku do użytku redakcyjnego na stronie: http://presse.leisuregroup.at/wmf/naturns2011. Dalsze informacje dostępne są w zakładce Informacje prasowe na naszej stronie: http://www.leisuregroup.at.