Newsletter

Zlecone: Garmin i ASUS ogłaszają nowe strategie dla telefonów komórkowych

26.10.2010, 12:47aktualizacja: 26.10.2010, 12:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SCHAFFHAUSEN, Szwajcaria oraz TAJPEJ, Tajwan - (BUSINESS WIRE) - Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN) oraz ASUSTeK Computer Inc. (TAIEX: 2357) ogłosiły dzisiaj podjęcie strategicznej decyzji o zmianie swojego obecnego modelu biznesowego dla telefonów komórkowych z GPS. Firmy nie będą już wprowadzać na rynek nowych telefonów komórkowych pod wspólną marką, będą jednak nadal prowadzić sprzedaż i obsługę modeli, które już znajdują się na rynku. ASUS będzie nadal projektować i produkować nowe modele telefonów pod marką ASUS, z których część zawierać będzie zainstalowane aplikacje nawigacyjne i lokalizacyjne (LBS) marki Garmin. Garmin natomiast będzie nadal rozwijać swoje aplikacje, mając w planach sprzedaż swoich programów do nawigacji i innych zastosowań w sklepach z aplikacjami.

Od czasu ogłoszenia strategicznego sojuszu Garmin - ASUS w lutym 2009, obie firmy stworzyły i wprowadziły na rynek sześć urządzeń. Produkty te dostępne są w handlu detalicznym w wielu krajach. Wsparcie techniczne nadal jest priorytetem dla Garmin oraz ASUS, a użytkownicy smartfonów Garmin - ASUS nadal będą mogli z niego korzystać, mając dostęp do aktualizacji oprogramowania oraz plików z Garmin lub ASUS, zależnie od regionu.

Inne szczegóły w sprawie wspólnej mapy drogowej dla ASUS i Garmin zostaną omówione podczas niezależnych konferencji obu firm w sprawie wyników finansowych, odpowiednio 28 października 2010 r. oraz 3 listopada 2010 r.

Informacje o marce Garmin - ASUS

Garmin - ASUS to strategiczny sojusz marek, który pozwala spółce Garmin Ltd. oraz ASUSTeK Computer Inc. na połączenie uzupełniających się możliwości w tworzeniu światowej klasy telefonów komórkowych z usługą lokalizacji.

Informacje o spółce Garmin

Spółka Garmin Ltd., od 1989 r. światowy lider w dziedzinie nawigacji satelitarnej, wraz ze swoimi filiami zajmuje się projektowaniem, produkcją, promocją i sprzedażą urządzeń i aplikacji nawigacyjnych, komunikacyjnych oraz informacyjnych - większość z nich oparte jest na technologii GPS. Produkty Garmin przeznaczone są do urządzeń samochodowych, przenośnych, bezprzewodowych, outdoorowych, urządzeń wykorzystywanych w nawigacji morskiej, lotniczej oraz wyprodukowanych przez oryginalnych wytwórców sprzętu. Spółka Garmin Ltd. zarejestrowana jest w Szwajcarii, a jej główne filie znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Tajwanie i Wielkiej Brytanii. Więcej informacji można uzyskać w internetowym dziale informacyjnym firmy Garmin pod adresem http://www.garmin.com/pressroom lub w dziale współpracy z mediami pod numerem telefonu 913-397-8200.

Informacje o firmie ASUS

ASUS to wiodąca firma nowej ery cyfrowej. Ponad 10 tysięcy pracowników oraz światowej klasy zespół projektantów w dziedzinie badań i rozwoju zapewnia firmie dochód, który w 2008 roku osiągnął 8,1 mld USD. ASUS plasuje się obecnie w pierwszej dziesiątce firm z branży technologii informacyjnej na liście "InfoTech 100" czasopisma BusinessWeek i przez ostatnich 11 lat z rzędu nie opuszczał tej listy. ASUS został również wybrany przez Wall Street Journal Asia nr 1 w dziedzinie jakości i obsługi.

ASUS jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy ASUSTek Computer Inc. Garmin jest zarejestrowanym znakiem towarowym Garmin Ltd. Wszelkie inne marki, nazwy produktów i firm, oraz znaki towarowe i usługowe należą do ich właścicieli. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Uwagi na temat wypowiedzi prognozujących:

Niniejsza informacja zawiera wypowiedzi prognozujące związane z firmą Garmin Ltd. i jej działalnością. Tego rodzaju wypowiedzi oparte są na obecnych przewidywaniach kierownictwa firmy. Prognozowane zdarzenia oraz uwarunkowania wspomniane w niniejszej informacji mogą nie mieć miejsca, a realne rezultaty mogą wyraźnie różnić się od prognozowanych z powodu rozpoznanych lub nierozpoznanych czynników ryzyka i niepewności mających wpływ na działalność firmy Garmin, włączając w to czynniki ryzyka wymienione w Raporcie Kwartalnym na Formularzu 10 - Q za kwartał zakończony z dniem 26 czerwca 2010, który został złożony przez firmę Garmin w Komisji Papierów Wartościowych (nr 0 - 31983). Kopia Formularza 10-Q dostępna jest na stronie http://www.garmin.com/aboutGarmin/invRelations/finReports.html. Nie można zagwarantować spełnienia się żadnej z wypowiedzi prognozujących. Wypowiedzi prognozujące są aktualne tylko na dzień, w którym są prezentowane, natomiast Garmin nie ma żadnego obowiązku publicznej aktualizacji lub rewizji jakichkolwiek wypowiedzi prognozujących, czy to z powodu pojawienia się nowych informacji, nastąpienia nowych zdarzeń, czy też innych czynników.

KONTAKT

Garmin International Inc.

Ted Gartner lub Jessica Myers

tel. 913-397-8200

e-mail: media.relations@garmin.com

lub

ASUSTeK Computer Inc.

Jessie Lee

tel. 886-2-28943447

e-mail: Jessie1_Lee@asus.com

Źródło informacji: BusinessWire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.10.2010, 12:47
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ