Newsletter

Zlecone: HEUTHES odnotował 9-procentowy wzrost sprzedaży w 2010 roku

05.01.2011, 10:00aktualizacja: 05.01.2011, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

HEUTHES wstępnie podsumował wyniki finansowe za 2010 rok. Całkowite przychody firmy ze sprzedaży systemów informatycznych dla banków i przedsiębiorstw wzrosły w roku 2010 o 9% w porównaniu z rokiem 2009. Ważny dla firmy jest również ponad 15% wzrost sprzedaży systemu ISOF oferowanego zarówno w trybie SaaS (Software as a Service), jak i licencji.

"Wzrost sprzedaży osiągnął poziom zaplanowany na początku 2010 roku. Jest to już piąty, kolejny rok z rzędu, w którym HEUTHES odnotowuje wzrost sprzedaży. Na podstawie zawartych już kontraktów zarząd firmy przewiduje utrzymanie tej tendencji również w 2011 roku. Od ponad 15 lat ogromne korzyści przynosi nam strategia budowania naszych aplikacji na bazie autorskiej technologii Client-Web-Server, dzięki której aplikacje pracują w przeglądarkach internetowych. Z pewną satysfakcją odnotowujemy fakt, że obecnie nawet najwięksi gracze rynku informatycznego, w tym Microsoft, pragną wykorzystywać Cloud Computing. Jednak HEUTHES utrzymuje przynajmniej 15-letnią przewagę prowadzonych badań i rozwoju aplikacji 'w chmurze', w której pracują system ISOF dla przedsiębiorstw oraz MULTICENTAUR i GRYFCARD dla banków.

Kluczem do sukcesów w 2010 roku okazały się kolejne autorskie technologie. Pierwsza z nich Virtual Live Backup umożliwia klientom, których aplikacje pracują 'w chmurze' uruchomienie ich lokalnie dla celów archiwizacji i bezpieczeństwa danych. Kolejna, PROAPERMAN umożliwia zarządzanie wydajnością aplikacji przy dużym obciążeniu jednoczesnej pracy kilkunastu tysięcy ludzi. Udanym posunięciem było wprowadzenie na rynek nowego, nagradzanego już produktu ISOF-Workflow, który otrzymał tytuł Hit Roku 2010 Gazety Bankowej.

Na 2011 rok przewidujemy intensywny rozwój konfiguracji KLASTRA OMEGA, który zapewni dostęp do systemów w trybie tylko do odczytu z wykorzystaniem funkcji Hot Standby. Polepszy to poczucie bezpieczeństwa użytkowników, z których każdy będzie mógł sprawdzić w czasie rzeczywistym czy ośrodek zapasowy działa prawidłowo. Równocześnie będą mogły być tam uruchamiane zaawansowane raporty off-line, dzięki czemu moce obliczeniowe ośrodka zapasowego przetwarzania danych HEUTHES zostaną dociążone.

Zarząd firmy zdecydował również o kontynuowaniu prac nad stroną wizualną i ergonomią ISOF oraz nad stworzeniem modułu produkcji w tym systemie" - powiedział Wojciech Grzybek, Prezes Zarządu HEUTHES Sp. z o.o.

HEUTHES jest od 1989 roku znanym na rynku producentem systemów informatycznych do obsługi sektora bankowego i dla przedsiębiorstw. Według najnowszego raportu TOP 200 firma zajmuje 28. miejsce wśród producentów oprogramowania finansowo-bankowego i 9. miejsce wśród dostawców CRM. W 2010 roku HEUTHES i jego rozwiązania były nagradzane tytułami Diamenty Forbesa, Gazela Biznesu oraz Hit Roku. Systemy firmy pracują w bankach PEKAO SA, GBW SA, DNB NORD POLSKA SA, MRB SA, BGŻ SA oraz w dwóch grupach 223 banków spółdzielczych i w wielu przedsiębiorstwach.

Ostateczne dane zostaną ogłoszone po przeprowadzaniu corocznego badania bilansu przez firmę audytorską.

Więcej informacji na stronie http://www.heuthes.pl.

Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.01.2011, 10:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ