Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Serwer aplikacyjny HDB wykorzystywany przez systemy chmurowe HEUTHES ma wbudowany mechanizm skalowalności i równoważenia obciążenia na wielu komputerach (ang. Load Balancing). Jest to związane z koniecznością rozwiązywania szeregu problemów dotyczących niezawodności. W tradycyjnym modelu, gdy jeden z serwerów wyłączy się, jest zastępowany utrzymywanym stale w gotowości redundantnym serwerem zapasowym (lustrzanym). Technika ta dobrze sprawdza się przy małej ilości komputerów. W chmurze obliczeniowej gdzie serwery wirtualne pracują na dużej liczbie serwerów fizycznych z pomocą przychodzi RHDB. W sytuacji awaryjnej obciążenie wyłączonego serwera aplikacyjnego jest dynamicznie teleportowane do już działających serwerów, które zwiększają tylko ilość obsługiwanych wątków i użytkowników. RHDB nadaje tym samym serwerom cechy instynktu samozachowawczego.
Dzięki RHDB nie jest potrzebne kosztowne i pracochłonne utrzymywanie serwerów w trybie gotowości (ang. Stand-by), ani wprowadzanie skomplikowanych konfiguracji chmurowych. Wystarczy, że pracujące serwery posiadają odpowiedni zapas mocy obliczeniowych. Rozwiązanie to niweluje znane zjawisko awaryjności urządzeń zapasowych, które utrzymywane przez długi czas w trybie gotowości i rzadko testowane, czasami nie są zdolne do pracy w przypadku rzeczywistego wystąpienia uszkodzenia urządzenia głównego. Dzięki RHDB nie ma takiego problemu, gdyż układ serwerów jest stale w stanie pracy. HEUTHES szacuje, że zastosowanie tego rozwiązania w połączeniu z technologią R2O spowoduje zwiększenie niezawodności o rząd wielkości.
Firma w ostatnim czasie pracuje intensywnie nad zagadnieniami niezawodności i wydajności rozwiązań chmurowych. Ukoronowaniem tych działań jest opracowanie w ciągu ostatnich 2 lat szeregu technologii:
- R2O,
- Unsystor,
- HDB Cloud Monitor,
- JQS,
- Proaperman,
- Virtual Live Backup.
Wszystkie one są częścią technologii Client-Web-Server, rozwijanej od połowy lat 90-tych XX w., która pracuje w bankach PEKAO SA, GBW SA, DnB NORD POLSKA SA, BGŻ SA i MR BANK SA i w wielu firmach.
W tej chwili HEUTHES wdraża stopniowo RHDB w Ośrodku obliczeniowym ISOF. Jego pełne wprowadzenie przewidziano na IV kw. br. Dalsze prace obejmą przeniesienie tej technologii do bankowych rozwiązań chmurowych, systemów GRYFCARD i MULTICENTAUR.
Więcej informacji na stronie http://www.isof.pl
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 08.09.2011, 13:06 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |