Newsletter

Zlecone: IUNIKA ogłasza wprowadzenie na rynek Parental Bourder (PaBo) - chipu służącego do kontroli rodzicielskiej o 99,99% skuteczności

20.10.2010, 14:50aktualizacja: 20.10.2010, 14:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- PaBo to jedyny produkt na świecie, który oferuje rozwiązanie oparte zarówno na sprzęcie, jak i oprogramowaniu.

- Licencje na system dostępne są dla klientów, którzy poszukują rozwiązania łączącego chip lub adresowanie IP z każdym urządzeniem mającym dostęp do internetu.

MADRYT - (BUSINESS WIRE) - Firma IUNIKA opracowała i opatentowała swój chip o nazwie Parental Bourder (PaBo), który jest jedynym rozwiązaniem z zakresu kontroli rodzicielskiej wykorzystującym sprzęt i oprogramowanie. PaBo oferuje producentom urządzeń elektronicznych (komputery stacjonarne i przenośne, itp.) niezawodne rozwiązanie, które zapewnia ochronę i kontrolę na poziomie 99,99% dla dzieci i młodzieży surfujących po sieci, ale także konkretnych grup użytkowników i pojedynczych osób. Chip jest niezależny od architektury procesora i może być dołączany do działających już systemów.

Już 800 milionów młodych osób korzysta z internetu.* Liczba ta z dnia na dzień szybko rośnie, podobnie jak możliwości dostępu do sieci. Dzieci i młodzież surfują po internecie w domu lub w placówkach edukacyjnych. Korzystają z materiałów, które mają wpływ na ich dojrzewanie i styl życia. Niestety nie istnieją żadne sposoby chronienia ich przez nieodpowiednimi materiałami przeznaczonymi dla dorosłych lub przed ryzykiem ujawnienia prywatnych informacji, które mogą być wykorzystane w celach przestępczych.

PaBo oferuje rodzicom i nauczycielom możliwość konfigurowania urządzeń elektronicznych tak, aby ograniczać dostęp do wybranych materiałów lub chronić prywatność. Skonfigurować można parametry takie, jak wiek, okno programu i granice czasowe w ramach, których osoba młoda będzie używać urządzeń chronionych przez PaBo w czasie korzystania z sieci. PaBo pozwala na sporządzenie czterech profili, dzięki czemu urządzenia mogą być współdzielone przez kilku użytkowników.

Za pomocą oprogramowania Protectto rodzice mogą skonfigurować model użycia urządzenia i magazynować dane na chipie. Dostęp do przechowywanych danych ma wyłącznie pracownik techniczny firmy IUNIKA, a więc zmiana modelu użytkownika przez osobę młodą jest niemożliwa. Jedynymi elementami, które dają się zmienić bezpośrednio za pośrednictwem cyfrowego klucza USB jest czas korzystania z urządzenia i okno programu.

Głównym osiągnięciem projektu PaBo jest uczestnictwo w Parku Technologicznym "Fuente Alamo" w Murcii (Hiszpania), który jest jednym z najważniejszych punktów odniesienia dla badań i rozwoju w zakresie zaawansowanych technologii w Europie.

* Źródło: http://www.globalissues.org/

Informacje o firmie IUNIKA

IUNIKA to coś znacznie więcej, niż typowy producent urządzeń elektronicznych. Skupia się na nowych, w pełni innowacyjnych projektach, łącząc podzespoły i oprogramowanie, które nie mają na celu monopolizowanie rynku, ale dostępne są na różnych platformach oferującym użytkownikom i programistom nieskończenie wiele rozwiązań w zależności od ich potrzeb. Ostatnio IUNIKA podpisała umowę z MIPS Technologies, w ramach której IUNIKA uzyska od tej firmy globalną licencję na produkowanie mikroprocesorów o architekturze MIPS. Na mocy umowy korporacja IUNIKA będzie mogła implementować architekturę mikroprocesorów z MIPS Technologies w swoich własnych nowych projektach.

http://www.iunika.com

Materiał video: http://www.youtube.com/watch?v=JB5WemvM3Bs&feature=player_embedded

Zdjęcia/galeria multimedialna dostępne pod adresem: http://www.businesswire.com/cgi-bin/mmg.cgi?eid=6474488&lang=en.

KONTAKT:

IUNIKA

Zlatka Zamova

tel. +34 91 000 54 36

e-mail: info@iunika.net

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.10.2010, 14:50
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ