Newsletter

Zlecone: Norwegia zamawia usługi weryfikacji podpisów elektronicznych w Unizeto

12.01.2011, 10:00aktualizacja: 12.01.2011, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Unizeto Technologies SA wygrała przetarg publiczny na świadczenie usług transgranicznej walidacji podpisów elektronicznych dla podmiotów i instytucji publicznych w Norwegii - ogłoszony 29.10.2010 r. w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej (http://ted.europa.eu) przez norweską agencję rządową Difi.

Difi (Direktoratet for forvaltning og IKT – ang. Agency for Public Management and eGovernment) jest odpowiedzialna za modernizację i rozwój sektora publicznego w Norwegii w zakresie administracji elektronicznej i zapewnienie interoperacyjności rozwiązań zgodnie z wymogami Unii Europejskiej. Norwegia jest uczestnikiem unijnego projektu PEPPOL (Pan-European Public Procurement Online), w ramach którego tworzone są i implementowane rozwiązania standaryzujące platformy przetargowe w zakresie elektronicznej informacji o produktach i dostawcach, elektronicznych postępowań ofertowych i zamówień oraz e-faktur. Projekt PEPPOL, obok projektów STORK, SPOCS i epSOS, stanowi jedno z największych przedsięwzięć wspólnoty europejskiej mających na celu zapewnienie obywatelom oraz przedsiębiorstwom łatwiejszy dostęp do internetowych usług w całej Europie.

Zgodnie ze złożoną ofertą:

- Unizeto dostosuje, w ramach projektu PEPPOL, swoją usługę walidacji WebNotarius (R) do wymogów określonych w tym projekcie,

- CERTUM Powszechne Centrum Certyfikacji (jako Service Provider for validation services for eID-certificates), będzie w trybie on-line świadczyć usługę WebNotarius dla Norwegii, weryfikując podpisy elektroniczne i certyfikaty pochodzące z różnych krajów – głównie z Unii Europejskiej i państw stowarzyszonych.

Kontrakt zostanie podpisany elektronicznie w najbliższych dniach.

Plik graficzny dotyczący tej informacji prasowej znajduje się na portalu Serwisu Informacji Zleconych pod adresem http://siz.pap.pl.

KONTAKT:

Unizeto Technologies SA

Adam Dąbrowski

tel. (91) 48 01 269

e-mail: adam.dabrowski@unizeto.pl

Źródło informacji: Unizeto Technologies SA

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.01.2011, 10:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ